Extrémní vedro, které lidi dohánělo až k sebevraždám

rubrika: historické články / životní prostředí, příroda a zemědělství, původně vyšlo: Lidové noviny - 1906, autor neuveden.
Letošní léto jsme si užili několik velmi teplých dní. To ale není nic proti počasí, které trápilo svět v roce 1906. Historický článek vám přiblíží, co se tehdy v období extrémně vysokých teplot odehrávalo v New Yorku.
Následující text pochází z roku 1906

Vedra v Nov. Yorku.

Z Nov. Yorku se oznamuje: Letošní měsíc červenec stejně jako roku loňského vyznačuje se zde nesnesitelnými vedry.

Od 1. tm. neuplyne dne, aby teplota nestoupla při nejmenším na 40 stupňů Celsia. Kdo svým povoláním není nucen, nevyjde do ulic, v nichž vzduch jest horký jako ve žhavé výhni. Lidé vláčejí se ulicemi jako stíny, ježto rozpálená pouliční dlažba chůzi nadmíru stěžuje.

Poněvadž i noci vyznamenávají se skoro stejným horkem, spi lidé v zahradách i sadech, a přemnozí hledají osvěžení i na břehu mořském.

Strašlivá vedra mají v zápětí četná těžká onemocnění slunečním úpalem. Několik osob následkem těchto veder sešílelo. Tisíce lidí obstupuji již od 5. hod. ranní lázně, do nich bývá taková tlačenice, že mnozí přicházejí i k těžkým úrazům, tak že policie jest nucena zakročovati.

Nesnesitelným vedrem byl dohnán k sebevraždě 24letý známý novoyorský bankéř James Scheuer, jenž se v ložnici zastřelil, napsav před tím svému bratru dopis, že než by snášel tak pekelné vedro, raději volí smrt.

Obchodník Harry Butler sešíliv následkem děsného vedra, chtěl skočiti ze svého bytu oknem na ulici. Jeho matkou přivolaní sousedé namáhali se ze všech sil, aby mu v tom zabránili. bylo však potřebí šesti statných mužů, aby nešťastníka přemohli a dopravili do blázince.

Podobné vzrušující případy stále se množí.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. srpna 2020


Diskuze k článku „Extrémní vedro, které lidi dohánělo až k sebevraždám“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.