Naše projekty:   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   magazín Příroda.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Equestrians k Valentýnu nabízí jezdecké helmy a další vybavení s výraznou slevou (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Jezdectví je krásný koníček, kterému se můžeme věnovat v každém věku. Měli bychom ovšem dbát na dostatečné pohodlí a bezpečnost jezdce i koně. A kdy je lepší čas pořídit je své drahé polovičce, než právě na svatého Valentýna?


Proč je jezdectví tak oblíbené?

Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

Každý, kdo už si jízdu na koni vyzkoušel, to může potvrdit. Souhra jezdce a koně totiž v sobě má ojedinělé kouzlo. A je jedno, zda se věnujeme sportovnímu jezdectví nebo jen vyjížďkám pro radost.

Vždy se musíme se svým koněm sladit a přizpůsobit se jeho pohybu. Proto je také jízda na koni skvělým tréninkem mnoha částí těla; zapojujeme při ní nejen lýtkové a stehenní, ale také hýžďové, pánevní, břišní a zádové svaly. A posilujeme při ní i svou psychickou kondici, učíme se porozumění a spolupráci se zvířetem. Kůň se nezřídka stane naším přítelem, jehož společnost si opravdu užíváme a těšíme se na ni. Navíc se s ním dokonale odreagujeme, získáme odstup od každodenních starosti a užijeme si čerstvý vzduch.

Jízda na koni pomáhá léčit mnohá onemocnění

V rehabilitaci se už dlouhou řadu let úspěšně aplikuje tzv. hipoterapie. Výborných výsledků se s jejím využitím dosahuje u nejrůznějších poruch pohybového aparátu, obrny i řady dalších onemocnění. Při ježdění na koni se totiž snáze než při běžném cvičení aktivují ochrnuté svaly a výrazně se zrychluje regenerace.

Pozitivní vliv má hipoterapie i u dětí s diagnostikovanou hyperaktivitou či různými poruchami chování. Zlepšení stavu bylo prokázáno i u dospělých trpících schizofrenií, úzkostí, neurózou nebo depresí. A jezdit na koni, samozřejmě pod dohledem, se vydávají i výpravy z různých ústavů pro mentálně postižené; u těch jejím vlivem dochází ke zklidnění, omezení změn nálad a někdy i k postupnému rozvoji duševních schopností.

Koně lákají lidi každého věku

Jak začít jezdit na koni? Stačí vypravit se na některou z jízdáren v okolí. V České republice jich je dnes jako máku. A nemusíme bát odmítnutí. Jezdectví se mohou věnovat lidé libovolného věku od dětí až po aktivní seniory.

Minimálně první hodina probíhá s trenérem, který poskytne rady do začátku. Úplným začátečníkům se ale jeho přítomnost bude hodit i na dalších lekcích. Získat jistotu nějakou chvíli trvá, je tedy dobré nevrhat se do prvních vyjížděk do terénu po hlavě. Ideální je dopřát si na jízdárně alespoň kolem dvaceti hodin.

A i když ježdění na koni nepředstavuje větší bezpečnostní riziko, než když si vyrazíme na výlet na kole, měli bychom si opatřit bezpečnostní pomůcky.

Jezdecká helma je naprostou nezbytností. A samozřejmě potřebujeme i kvalitní jezdecké boty a oblečení.

Kde pořídit vybavení pro jezdce i koně?

Při výběru bychom měli v první řadě dbát na kvalitu. Proto je ideální nakupovat na stejném místě jako opravdoví mistři.

Skvělou volbou je prémiový jezdecký e-shop Equestrians, v němž si vše potřebné opatřují profesionální jezdci a parkuristé.

I začátečníci tu mají jistotu, že je veškerý sortiment vysoce kvalitní a poskytuje maximální bezpečí jezdci i koni. Nehrozí jim, že vzhledem k nezkušenosti sáhnou po nevhodném kusu.

Equestrians naděluje na svatého Valentýna výrazné slevy

Svatý Valentýn je dnem, kdy si dáváme dárky z lásky. A jeden nám připravil i e-shop Equestrians. Od 14. do 15. února 2020 tu můžeme velkou část sortimentu nakoupit s výraznou slevou. O celých 15 % budou zlevněny jezdecké helmy a vysoké i nízké jezdecké boty, oblečení kromě bezpečnostních vest pořídíme dokonce o 35 % levněji.

A jelikož si koně naši lásku bezesporu zaslouží, je nachystána i sleva ve výši 20 % na koňské vybavení, mezi které patří i podsedlové dečky a podložky.

Článek je INZERCE, nejde o historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.bejvavalo.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

datum vydání:
11. února 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Equestrians k Valentýnu nabízí jezdecké helmy a další vybavení s výraznou slevou (PR)


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.