Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Bejvávalo v knižní podobě konečně na pultech knihkupectví

Máte rádi naše historické články a chtěli byste je mít jako klasickou papírovou knihu? Už to nemusí být jen nesplnitelné přání, neboť se na pulty knihkupectví dostala naše první knížka, vydaná u nakladatelství Albatros.


Bejvávalo aneb 111 zapomenutých příběhů z časů našich prababiček a pradědečků

Knížka Bejvávalo je jiná než většina jiných knih o historii, kterých jsou pulty knihkupectví přeplněné.

Nepopisuje vám historii dnešním pohledem, ale jako stroj času vás do ní chce přímo přenést a umožnit vám zažít pocity těch, kdo v těch dávných časech žili, tehdejších čtenářů novin a časopisů.

Obsahem knihy Bejvávalo, kterou vydalo nakladatelství Albatros media / CPress, je celkem 111 originálních historických textů z období kolem roku 1900, doplněných o dobové fotografie, ilustrace, reklamy i vtipy.

Je to pečlivě zpracovaný průřez toho, o čem se u nás tehdy psalo, jaké události a novinky hýbaly světem. Ocitneme se ve víru bouřlivého rozvoje vědy a techniky, ale i velkých společenských změn.

Na téměř 400 stránkách knížky uvidíte co se u nás tehdy dělo, jak lidé žili a co je třeba trápilo. Protože jsou všechny články v podobě jak kdysi vyšly, tak si navíc můžete vychutnat i kouzelnou historickou češtinu a sledovat, jak moc se náš krásný jazyk změnil třeba za pouhých čtyřicet let od roku 1890 do roku 1930.

Objevíte úžasné vynálezy - z nichž některé dnes "objevujeme" jako novinky, ukázky lidské odvahy a umu, posoudíte zda jsou rady ohledně výchovy dětí platné i dnes, zamyslíte se nad tím jak lidé tehdy vnímali některé významné dějinné události nebo se s našimi pra-pra-prapředky zasmějete.

Naši předci byli nadšeni novými dopravními prostředky i moderní technikou v domácnosti. S napětím sledovali, co se děje u nás, ve Vídni, v Rusku i v Americe. Četli názory jistého profesora Masaryka, řešili, zda se nejmenuje Masařík, trpěli hrůzami války a pak se radovali z volby prvního prezidenta Československa.

Kromě toho ale zažívali každodenní radosti a strasti obyvatel Rakousko-Uherska, zamilovávali se, ženili, vychovávali děti, sportovali nebo třeba vařili. Smáli se, plakali i žasli. A o tom všem je tato kniha.

Knížku Bejvávalo aneb 111 zapomenutých příběhů z časů našich prababiček a pradědečků můžete zakoupit v každém dobrém knihkupectví, můžete jí samozřejmě nakoupit i online z jednoho z mnoha knižních eshopů nebo přímo u vydavatele. Doporučená koncová cena je 399,- Kč.

Přejeme příjemné čtení...

Fotogalerie k článkuKniha Bejvávalo. - klikněte pro zobrazení detailuKniha Bejvávalo. - klikněte pro zobrazení detailuKniha Bejvávalo. - klikněte pro zobrazení detailu
datum vydání:
25. října 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.