Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Souboj fanoušků velkých vynálezců: vyhraje Nikola Tesla nebo Thomas Alva Edison?

Nikola Tesla a Thomas Alva Edison, nesmiřitelní soupeři na poli využití elektrické energie. Máme pro vás zvláštní možnost poskládat si portréty obou velkých osobnosti vědy jako online puzzle a vyzkoušet, kterého z nich zvládnete poskládat rychleji.


Nikola Tesla (narozen 1856, zemřel 1943)


Thomas Alva Edison (narozen 1847, zemřel 1931)

Pomocí ikon ve spodní části online puzzle si můžete nechat zobrazit celý obrázek jako vzor, změnit barvu pozadí nebo zvětšit puzzle na celou obrazovku. Přejeme příjemnou zábavu.

Jsme zvědaví, komu z těchto dvou géniů naši čtenáři fandí víc a poskládají ho rychleji a vícekrát :-)


Jak viděli Nikolu Tesla a Thomase Alvu Edisona jeho vrstevníci

Jest málo smrtelníků, kteří by podobným způsobem byli světoznámými, jako američtí vynálezci Edison a Tesla.

Edison svojí nedávnou návštěvou v Praze opět rozproudil u nás známé báje o sobě. Tesla, který jest rodilý Chorvat a v Praze studoval, stal se světoznámým objevem zvláštního druhu proudů po něm pojmenovaných.

Mimo to získal si jména mnohými jinými objevy technickými, z nichž hlavně sluší jmenovati asynchronní motor pro proud třífázový. Tajuplnou jest zejména Teslova osobnost; kdežto Edison novinářským zpravodajům dá veškeré údaje o svých pracích, úspěších a životě, vypráví Tesla jen zřídka o svých projektech, řekne jen, co může zvědavost vzbuditi, a zamlčí obyčejně nejdůležitější — totiž princip svého vynálezu.

...

Více dobových informací a zajímavých historických článků o Teslovi a Edisonovi naleznete v našem archivu.
datum vydání:
19. října 2018Debata k článku 'Souboj fanoušků velkých vynálezců: vyhraje Nikola Tesla nebo Thomas Alva Edison?'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.