Darovat víno význačné osobě je tradicí již po tisíciletí (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Ve starověkém Řecku bylo víno pokládáno za dar boha Dionýsa. Ten je v mytologii považován za boha vína a večírků. První zmínky o vínu se datují do let mezi roky 6000 až 5000 před naším letopočtem a jsou právě z Řecka. Ale toto prvenství se Řekům snaží upřít Gruzínci. Ti tvrdí, že první zmínky o vínu jsou z jejich území a jsou ještě o 2000 let starší.
Zvyk obdarovat někoho vínem bude starý stejně jako víno samo. Víno bylo vždy vzácné a drahé. Vinařské postupy a technologie neznal každý a víno se pěstovalo jen v určitých oblastech. No a obdarovat někoho kvalitním vínem se jako zvyk udrželo i dodnes.

Věnovat víno lze i jako luxusní dar

Mnohdy si lámeme hlavu nad tím, čím obdarovat váženou osobu – důležitého obchodního partnera či rodinného přítele. I dnes platí, že věnovat víno je správnou volbou. Pokud hledáme skutečně luxusní dárek, není dobré pouze stát u regálu v hypermarketu a hledat nejvyšší cenu. V potřebné cenové kategorii byste tam nejspíš víno jako dárek ani nenašli. Navíc původ vína může být pochybný. Při výběru vám však dokážou pomoci odborníci, které najdete třeba v pražském WineBaru.

WineBar je luxusní pražská vinotéka

Vinotéka WineBar se specializuje na přímý dovoz vína od vyhlášených malých evropských vinařů. Najdete ji v luxusním komplexu U Michelského mlýna na Praze 4. Vinotéka a vinárna WineBar má rovněž svůj e-shop.

Someliér z WineBar, Petr Mikeska, doporučuje jako exkluzivní dárek víno Espectacle

„Je to dárek pro ty, kdo se chtějí opravdu blýsknou a darovat unikátní zážitek,“ poznamenává Petr Mikeska. „Víno pochází ze španělské oblasti DO Monsant. Je to 120 let stará vinice na prudkém svahu, kde se veškeré práce ve vinici dělají ručně. Přestože ve vinotéce WineBar koupíte i unikátní vína za desetitisíce, tento skvost lze pořídit za pouhých 3750 Kč,“ dodává someliér.

Víno Espectacle, které Petr Mikeska doporučuje, je ročník 2013. Vyrábí se z odrůdy Garnacha. Celková rozloha vinice je pouhé 2 hektary. I proto jsou vína z ní tak ceněná. Víno má intenzivní rubínovou barvu. Velkolepé aroma nabízí stopy lilie, květu pomerančovníku, růží a fialek. Následně se otvírají další vůně: fenykl, pomerančová kůra a olivy. Rovněž chuť vína je mimořádná – naleznete zde třešeň i pižmo.

Tímto skvělým vínem neurazíte ani znalého vinaře. A nejenže neurazíte, ale mile překvapíte, nebo dokonce ohromíte.

Věnujte vína ze španělského vinařství Ramírez De La Piscina

WineBar nabídkou potěší i ty, kdo hledají kvalitní vína jako dárek v ekonomičtějších cenových variantách. Pokud zůstaneme v cenové kategorii od 170 do 720 Kč, doporučuje Petr Mikeska vína z vinařství Ramírez De La Piscina z oblasti DOCa Rioja. Opět jde o proslulé malé rodinné vinařství, které se nachází v části Španělska – Rioja Alavesa ve vesnici San Vicente de la Sonsierra. Vinice jsou vysázeny na vápencovojílovitých půdách pohoří Sierra de Cantabria. Unikátní poloha poskytuje vinici přirozenou přírodní ochranu. Vinice je navíc klimaticky pod vlivem Atlantského oceánu, což vínu dává možnost perfektně dozrát.

Vinice Ramírez De La Piscina nabízí produkci červených suchých vín. Jako jeden ze skvělých tipů na dárek z této vinice lze doporučit DOCa Rioja – Ramírez de la Piscina – Reserva 2011 za 470 Kč. Víno se vyrábí z ručně sbíraných hroznů odrůdy Tempranillo. Po kvašení víno zraje v barikových sudech po dobu 18 měsíců. Následně pak 24 měsíců v lahvi. Až na konci tohoto procesu se vína dostávají do prodeje.

Ve vínu ucítíte intenzivní vůni pižma a balzamika. V pozadí pak zemitost a červené ovoce. Chuť vína je mohutná a jemná současně. Staví na tónech červeného ovoce, lékořice a koření. Víno je ideální doplněk ke grilovanému masu. Doporučuje se zejména k jehněčím kotletkám.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
18. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.