Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pražský pomník, věnovaný malému ptáčku

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.
Lidé milují zvířata od nepaměti. Důkazem toho je i třeba jeden pražský pomník, který vám popíše článek z roku 1902.


Pomník ptáčete v zahradě Klamovce.

Mnohý návštěvník krásného parku »Klamovky« v Praze přišel již asi při procházce své na něžný pomník lásky člověka k útlému tvoru ptačímu.

Pomník ten dala zříditi miláčku svému, rýžovému špačku, hraběnka Clam-Gallasová. — »Atbaliba« jest název ptáčka onoho, jakž z německého nápisu, nad nímž i »věrná podoba« ptáčka onoho vytesána jest, dodnes lze vyčisti.

Což o zálibu k drobnému zpěvavému tvoru by nebylo, ale o to, že leckdes, zvláště u těch velkých pánů, zvíře stává na stupni takovém, že mu člověk musí záviděti!zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Pražský pomník, věnovaný malému ptáčku'


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: