Vybavení do dílny? Chybět nemohou šroubováky. Jaké jsou druhy a jak vybrat ty správné? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Když se řekne vybavení do dílny, představíte si jistě několik druhů šroubováků. Na první pohled jde o jednoduchou a ničím nezáludnou věc, ale i zde je potřeba vybírat podle jednotlivých parametrů. Jedině tak bude práce pohodlná, efektivní a vybavení dlouho vydrží. V článku najdete několik tipů, které usnadní výběr a nákup různých druhů šroubováků.

Kvalitní šroubováky pro dobrou a pohodlnou práci

Koupit si levný šroubovák vystačí na běžnou práci, příležitostné smontování skříňky a podobně. Nejde ale o kvalitní vybavení do dílny, kde očekáváte pohodlnou a přesnou práci. Nekvalitně zhotovené kusy se navíc mohou snadno rozlomit, poničit a příliš toho nevydrží, takže je potřeba za čas kupovat vybavení nové.

Na jaké parametry se soustředit?

Základní sady šroubováků obsahují nejčastěji používané typy. Rozdíly v kvalitě spočívají v pevnosti a odolnosti. Jiné bývá také zpracování rukojetí pro pohodlné držení. Každý, kde se věnuje manuální práci a denně do ruky bere šroubovák, se bez pořádného nástroje prostě neobejde. Podívejte se tedy na několik základních prvků, na kterých u těchto dílenských pomůcek velmi záleží.

Příjemná rukojeť

Moderní komfortní rukojeti u šroubováků jsou dnes vytvořeny s ohledem ne ergonomické držení s maximálním pohodlím při práci. Použitým materiálem bývají nejrůznější druhy plastů. Pevný střed rukojeti je často opatřen měkčenými částmi v místech držení. Kromě funkčního provedení nezůstává pozadu ani estetická stránka, takže si do dílny pořídíte i líbivě vypadající kusy nářadí.

Odolný dřík

Pevný a odolný dřík se u každého pořádného šroubováku stará o pevnost a dlouhou životnost nářadí. U kvalitních kusů bývá vytvořen z pevného materiálu a v odpovídající délce. Některé typy mají dřík potažený ochranným plastem.

Pevná kalená špička

Klíčovým faktorem je dobře zhotovená špička. Například křížový šroubovák musí mít pevně kalenou špičku z odolného materiálu, který se jen tak neodrolí, nepoškrábe a nepoláme. Samozřejmě to platí i pro plochý šroubovák a další typy.

Jednotlivé druhy šroubováků

Plochý šroubovák, křížový šroubovák či torx ve tvaru hvězdičky představují základní typy, jejichž různé rozměry by neměly chybět mezi základním vybavením každé domácí i větší dílny. Některé specifické typy se nakupují samostatně pro dotvoření sad a zlepšení vybavení pracoviště. Příkladem jsou nejrůznější imbusy či šestihrany, jejichž využití nemusí být tak časté, ale v některých případech přijde vhod.

Kromě nákupu samostatných kusů se může hodit i praktická sada, kde najdete různé velikosti a typy. V rámci sad najdete v sortimentu komplety určené pro drobnou práci, ale i soupravy větších šroubováků. Vždy si prohlédněte, jestli jsou součástí šroubováky stejného typu, nebo jde o kombinaci křížových, plochých a podobně. Sada šroubováků je i vhodným startovacím vybavením do jinak nezařízené dílny.

Nakoupíte na internetu

Potřebné vybavení do dílny se dá dnes již pohodlně nakoupit přes internet. Zabere to pár minut a s výběrem nemusíte pospíchat. Jednoduše si rozvrhnete, co všechno potřebujete, a poté děláte nákup do virtuálního košíku. V internetových obchodech nechybí ani cenné rady ohledně výběru. U každého produktu máte k dispozici důležité informace, podle kterých se můžete orientovat. Zvolíte si tak to správné vybavení, se kterým budete maximálně spokojeni.

Pro jistotu se správným výběrem je dobré podívat se na zkušenosti s vybranou značkou vybavení. Na fórech či jinde na internetu můžete najít informace o tom, jaký výrobce má opravdu povedené nářadí a v jakých případech raději sáhnout vedle.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
3. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.