Vybavení do dílny? Chybět nemohou šroubováky. Jaké jsou druhy a jak vybrat ty správné? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Když se řekne vybavení do dílny, představíte si jistě několik druhů šroubováků. Na první pohled jde o jednoduchou a ničím nezáludnou věc, ale i zde je potřeba vybírat podle jednotlivých parametrů. Jedině tak bude práce pohodlná, efektivní a vybavení dlouho vydrží. V článku najdete několik tipů, které usnadní výběr a nákup různých druhů šroubováků.


Kvalitní šroubováky pro dobrou a pohodlnou práci

Koupit si levný šroubovák vystačí na běžnou práci, příležitostné smontování skříňky a podobně. Nejde ale o kvalitní vybavení do dílny, kde očekáváte pohodlnou a přesnou práci. Nekvalitně zhotovené kusy se navíc mohou snadno rozlomit, poničit a příliš toho nevydrží, takže je potřeba za čas kupovat vybavení nové.

Na jaké parametry se soustředit?

Základní sady šroubováků obsahují nejčastěji používané typy. Rozdíly v kvalitě spočívají v pevnosti a odolnosti. Jiné bývá také zpracování rukojetí pro pohodlné držení. Každý, kde se věnuje manuální práci a denně do ruky bere šroubovák, se bez pořádného nástroje prostě neobejde. Podívejte se tedy na několik základních prvků, na kterých u těchto dílenských pomůcek velmi záleží.

Příjemná rukojeť

Moderní komfortní rukojeti u šroubováků jsou dnes vytvořeny s ohledem ne ergonomické držení s maximálním pohodlím při práci. Použitým materiálem bývají nejrůznější druhy plastů. Pevný střed rukojeti je často opatřen měkčenými částmi v místech držení. Kromě funkčního provedení nezůstává pozadu ani estetická stránka, takže si do dílny pořídíte i líbivě vypadající kusy nářadí.

Odolný dřík

Pevný a odolný dřík se u každého pořádného šroubováku stará o pevnost a dlouhou životnost nářadí. U kvalitních kusů bývá vytvořen z pevného materiálu a v odpovídající délce. Některé typy mají dřík potažený ochranným plastem.

Pevná kalená špička

Klíčovým faktorem je dobře zhotovená špička. Například křížový šroubovák musí mít pevně kalenou špičku z odolného materiálu, který se jen tak neodrolí, nepoškrábe a nepoláme. Samozřejmě to platí i pro plochý šroubovák a další typy.

Jednotlivé druhy šroubováků

Plochý šroubovák, křížový šroubovák či torx ve tvaru hvězdičky představují základní typy, jejichž různé rozměry by neměly chybět mezi základním vybavením každé domácí i větší dílny. Některé specifické typy se nakupují samostatně pro dotvoření sad a zlepšení vybavení pracoviště. Příkladem jsou nejrůznější imbusy či šestihrany, jejichž využití nemusí být tak časté, ale v některých případech přijde vhod.

Kromě nákupu samostatných kusů se může hodit i praktická sada, kde najdete různé velikosti a typy. V rámci sad najdete v sortimentu komplety určené pro drobnou práci, ale i soupravy větších šroubováků. Vždy si prohlédněte, jestli jsou součástí šroubováky stejného typu, nebo jde o kombinaci křížových, plochých a podobně. Sada šroubováků je i vhodným startovacím vybavením do jinak nezařízené dílny.

Nakoupíte na internetu

Potřebné vybavení do dílny se dá dnes již pohodlně nakoupit přes internet. Zabere to pár minut a s výběrem nemusíte pospíchat. Jednoduše si rozvrhnete, co všechno potřebujete, a poté děláte nákup do virtuálního košíku. V internetových obchodech nechybí ani cenné rady ohledně výběru. U každého produktu máte k dispozici důležité informace, podle kterých se můžete orientovat. Zvolíte si tak to správné vybavení, se kterým budete maximálně spokojeni.

Pro jistotu se správným výběrem je dobré podívat se na zkušenosti s vybranou značkou vybavení. Na fórech či jinde na internetu můžete najít informace o tom, jaký výrobce má opravdu povedené nářadí a v jakých případech raději sáhnout vedle.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
3. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.