Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Plášť pro superhrdinu? Ne, historický padák pro pilota

původně vyšlo: Epocha 1910, autor —l.
Dnes jsou padáky pro piloty letadel samozřejmostí, v začátcích létání to bylo ale jiné. Článek z roku 1910 vám ukáže, jak vypadal a fungoval jeden z prvních záchranných systémů pro piloty letadel. Měli byste odvahu v něm vyskočit z letadla?


Padák pro aviatiky.

Vedle zdokonalování letadel, jak přirozeno, je nutno zdokonalovat i pomocné přístroje pro aviatiku, jmenovitě přístroje záchranné.

Nejdůležitějším takovým záchranným zařízením jest arci vhodný padák, jenž má umožniti hladký pád třeba i s dosti značné výše.

Praktický padák, jenž se při pádu sám rozevře a přesně účinkuje, sestrojil jistý berlínský chauffeur a dal si jej patentovat.

Pokusy s tímto padákem, který spatřujem na obrázcích, dopadly dosud vesměs velmi zdařile, takže jím je jistě sestrojena důležitá pomůcka pro aviatiky.zdroj historického článku:
Epocha 1910, autor —l.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Plášť pro superhrdinu? Ne, historický padák pro pilota


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: