Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Plášť pro superhrdinu? Ne, historický padák pro pilota
původně vyšlo: Epocha 1910, autor —l.

Dnes jsou padáky pro piloty letadel samozřejmostí, v začátcích létání to bylo ale jiné. Článek z roku 1910 vám ukáže, jak vypadal a fungoval jeden z prvních záchranných systémů pro piloty letadel. Měli byste odvahu v něm vyskočit z letadla?


Padák pro aviatiky.

Vedle zdokonalování letadel, jak přirozeno, je nutno zdokonalovat i pomocné přístroje pro aviatiku, jmenovitě přístroje záchranné.

Nejdůležitějším takovým záchranným zařízením jest arci vhodný padák, jenž má umožniti hladký pád třeba i s dosti značné výše.

Praktický padák, jenž se při pádu sám rozevře a přesně účinkuje, sestrojil jistý berlínský chauffeur a dal si jej patentovat.

Pokusy s tímto padákem, který spatřujem na obrázcích, dopadly dosud vesměs velmi zdařile, takže jím je jistě sestrojena důležitá pomůcka pro aviatiky.původ historického článku:
Epocha 1910, autor —l.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
3. října 2018Debata k článku 'Plášť pro superhrdinu? Ne, historický padák pro pilota'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.