Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Stavba mrakodrapu v New Yorku před sto lety? Nic pro lidi trpící závratí
původně vyšlo: Epocha 1912, autor —s.

Woolworth Building byl ve své době nejvyšší mrakodrap v New Yorku a do dnes patří mezi význačné dominanty města. Článek z roku 1912 vám ukáže, jak jeho stavba probíhala.


Woolworth-ova budova

Ze stavby Woolworth-ovy budovy v New Yorku přinášíme dva obrázky, podávající názor, do jaké as výše nad mořem domů ční vrchol tohoto nejnovějšího mrakoškrabu.

Park Row Building 119 m vysoká byla záhy přetrumfnuta budovou Metropolitan Life Insurance Company, jež se svými 212 m výšky byla do nedávna nejvyšší obydlenou budovou světa.

Rekord ten je však nyní zlomen budovou firmy Woolworth-ovy zřízenou na rohu Broadway a Park Place, jež má 55 pater a výšku 227 m.původ historického článku:
Epocha 1912, autor —s.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. října 2018Debata k článku 'Stavba mrakodrapu v New Yorku před sto lety? Nic pro lidi trpící závratí'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.