Kam se vydat za pořádnou lyžovačkou do Francie? Les Sybelles, Alpe d Huez i La Plagne! (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Vášniví lyžaři, které už omrzely české sjezdovky, by měli vyzkoušet adrenalin ve Francii. Upravené sjezdovky a lanovky najdete doslova na každém kroku. Oceníte příjemnou atmosféru menších rodinných středisek i luxus velkých komplexů.
Ještě před pár lety bylo lyžování Francie pro mnoho sportovců nedostupné. Odrazovaly vzdálenost i finance. Dnes si český lyžař za slušné peníze užije nekonečné kilometry sjezdových tratí ve volném terénu či snowparku pro freeskiery a snowboardisty. Jistě zaujme ubytování přímo na sjezdovce. Nejvýhodnější je cesta autobusem.

Les Sybelles – ideální pro rodiny s dětmi

Přímo mezi národními parky Les Ecrins a La Vanoise se nachází Les Sybelles. Savojské Alpy nabízejí senzační podmínky pro začátečníky i pokročilé. Tato dechberoucí lokalita je složena z šesti podoblastí a patří mezi pět největších lyžařských komplexů. Počítejte s 310 kilometry upravovaných sjezdovek, 73 vleky a lanovkami. Polapí vás volné terény pro freeridery, dva kluby pro děti a nádherná místa s výhledy na údolí Maurienne.

Val Thorens – relaxace v nejvyšším evropském středisku

Nenechte si ujít zimní radovánky v největším evropském lyžařském resortu Val Thorens. Právě zde si zalyžujete i na konci května! Sjezdovky vyhoví začátečníkům i zkušeným jezdcům. Ubytujte se v rezidenci přímo u svahu a okuste 140 km tratí a 67 lanovek. To vše v nadmořské výšce 1400 – 3200 metrů.

Alpe d Huez – lyžování na Slunečním ostrově

Zavítejte do Savojských Alpy, kde se asi 60 kilometrů od Grenoblu nachází Alpe d Huez. Ne nadarmo se mu přezdívá Sluneční ostrov. Sluníčko zde hřeje až 300 dní v roce. Na vrcholu Pic Blanc si užijete lyžovačku i v červenci! Dejte šanci i komfortnímu středisku La Plagne, které najdete v nadmořské výšce 1200 – 3250 metrů. Oceníte kabinkovou lanovku Vanoise Express, skiareály, ledovce, carving sjezdovky i rodinnou atmosféru.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
20. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.