Kam se vydat za pořádnou lyžovačkou do Francie? Les Sybelles, Alpe d Huez i La Plagne! (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Vášniví lyžaři, které už omrzely české sjezdovky, by měli vyzkoušet adrenalin ve Francii. Upravené sjezdovky a lanovky najdete doslova na každém kroku. Oceníte příjemnou atmosféru menších rodinných středisek i luxus velkých komplexů.

Ještě před pár lety bylo lyžování Francie pro mnoho sportovců nedostupné. Odrazovaly vzdálenost i finance. Dnes si český lyžař za slušné peníze užije nekonečné kilometry sjezdových tratí ve volném terénu či snowparku pro freeskiery a snowboardisty. Jistě zaujme ubytování přímo na sjezdovce. Nejvýhodnější je cesta autobusem.

Les Sybelles – ideální pro rodiny s dětmi

Přímo mezi národními parky Les Ecrins a La Vanoise se nachází Les Sybelles. Savojské Alpy nabízejí senzační podmínky pro začátečníky i pokročilé. Tato dechberoucí lokalita je složena z šesti podoblastí a patří mezi pět největších lyžařských komplexů. Počítejte s 310 kilometry upravovaných sjezdovek, 73 vleky a lanovkami. Polapí vás volné terény pro freeridery, dva kluby pro děti a nádherná místa s výhledy na údolí Maurienne.

Val Thorens – relaxace v nejvyšším evropském středisku

Nenechte si ujít zimní radovánky v největším evropském lyžařském resortu Val Thorens. Právě zde si zalyžujete i na konci května! Sjezdovky vyhoví začátečníkům i zkušeným jezdcům. Ubytujte se v rezidenci přímo u svahu a okuste 140 km tratí a 67 lanovek. To vše v nadmořské výšce 1400 – 3200 metrů.

Alpe d Huez – lyžování na Slunečním ostrově

Zavítejte do Savojských Alpy, kde se asi 60 kilometrů od Grenoblu nachází Alpe d Huez. Ne nadarmo se mu přezdívá Sluneční ostrov. Sluníčko zde hřeje až 300 dní v roce. Na vrcholu Pic Blanc si užijete lyžovačku i v červenci! Dejte šanci i komfortnímu středisku La Plagne, které najdete v nadmořské výšce 1200 – 3250 metrů. Oceníte kabinkovou lanovku Vanoise Express, skiareály, ledovce, carving sjezdovky i rodinnou atmosféru.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
20. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.