Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Velké prádlo? Ne, příprava oblíbeného jídla
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

Dokážete poznat, co se odehrává na této fotografii? Možná vám pomůže, že je snímek pořízen v Itálii. Více vám k tomu řekne historický článek z roku 1902.


Výroba makaronů v Italii.

Vyslovte před Vlachem kouzelné slovo »makarony«, a účinek naň bude týž jako na Čecha »švestkový knedlík«.

Jsoutě makarony v Italii pravým jídlem národním, jemuž a zvláště — per Dio! — neapolským, holduje král i poslední lazarone!

Dělají se z mouky rýžové neb nejbělejší mouky pšeničné, dnes už obyčejně strojově, a není to čisté bíle prádlo na slunci se sušící, jak je zde vidíme, ale samé, samé makarony; tak je v italských továrnách vyrábějí a tak si i my na nich labužnicky pochutnáváme.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. září 2018Debata k článku 'Velké prádlo? Ne, příprava oblíbeného jídla'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.