Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zaručený historický recept proti vypadávání vlasů a holohlavosti
původně vyšlo: Česká hospodyně 1902, autor neuveden.

Trápí vás vypadávání vlasů nebo dokonce holohlavost? Přinášíme vám řešení, které prý v roce 1902 s tímto problémem zaručeně pomáhalo mužům i ženám.


Jak zabráníme holohlavosti.

V následujících řádcích nechceme podati jeden z mnohých prostředků, jež s velkou reklamou se nabízejí — ale nepomáhají.

Prostředek, jejž ze zkušenosti odporučujeme jest následovní. Musí se ho použiti v čas, když teprve počínají vlasy řidnouti. Léčení pozůstává nejdříve v denním mytí hlavy po 6 — 8 týdnů silně dehtovým mýdlem, t. j. mýdlem dehtem či thérem naditým, jaké dostaneme v materialních obchodech. Později děje se omývání hlavy řidčeji.

Mytí samo trvá 10 minut, pak se mydliny s hlavy nejdříve vlažnou a pak studenou vodou vymyjí. Když hlava něco, ale ne úplně oschla, následuje tření roztokem sublimatu (1 gr. sublimátu, 300 gr. vody, 100 gr. glycerinu a l00gr. kolínské vody, voňavky). Potom se hlava pečlivě osuší, opětně pak 1/2% naftalovým lihem tře a konečně na konec důkladně olejem se salicylovou kyselinou a kyselinou benzovou pomastí.

Muži mohou velmi důkladně popsanou proceduru prováděti, když nechají si vlasy do hola ostříhati a dámy musí si vlas rozděliti v co nejvíce praménků, aby jmenované léčebné látky co nejlépe na kůži mohly působiti.

Přirozeně neprospěje nic, když se pouze vlasy namáčejí, nýbrž musí látky přijití s koží v těsný styk. Podotknouti sluší, že léčení nesmí se náhle přerušiti, nýbrž poznenáhla.původ historického článku:
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. srpna 2018Debata k článku 'Zaručený historický recept proti vypadávání vlasů a holohlavosti'

Fotoarchiv

retro fotografieVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.