Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Konstantin Eduardovič Ciolkovskij - průkopník raketových letů, žijící v extrémní chudobě
původně vyšlo: Epocha 1897, autor neuveden.

Nebýt ruského vědce Ciolkovského, tak lety do vesmíru asi nevypadají tak, jak je známe dnes. V jakém prostředí ale v Rusku žil? To vám popíše historický článek z roku 1897.


Z dílny vynálezce nového létacího stroje.

Učitel kalužského újezdního učiliště Ciolkovskij vynalezl novou vzducholoď kovovou, kterou lze říditi dle své vůle. Ciolkovskij ujišťuje, že přijde doba, kdy koráby vznášeti se budou ve vzdušném moři s báječnou rychlostí, kam libo.

Onehdy navštívil ho zpravodaj „Kalužského Věstníku.“ Byl pohledem na dílnu a rodinu Ciolkovského velice sklíčen. Spatřil malý pokoj, v něm velkou rodinu, muže, ženu, děti, bída a zase bída na všech stranách prodírala se ven.

Uprostřed světnice byly různé modely. Ciolkovskij vypravoval, že je hotov všechno snášeti, jen kdyby mu poskytnuta byla možnost a příležitost pracovati pro rozvoj svých myšlének a plánů a na prospěch jich provedení.

Nejvíce prý se leká svého samotářství, bídy a umlčování. Nyní konají se sbírky ve prospěch vynálezce. Trudný to obrázek ze života chuďasa.původ historického článku:
Epocha 1897, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. srpna 2018Debata k článku 'Konstantin Eduardovič Ciolkovskij - průkopník raketových letů, žijící v extrémní chudobě'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.