Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Chudoba, ve které v Rusku žil průkopník raketových letů Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

původně vyšlo: Epocha 1897, autor neuveden.
Nebýt ruského vědce Ciolkovského, tak dnes možná nelétáme do vesmíru. Článek z roku 1897 vám tohoto geniálního vědce představí v době, kdy místo teorie raket ještě pracoval na konstrukci letadel a vzducholodí.


Z dílny vynálezce nového létacího stroje.

Učitel kalužského újezdního učiliště Ciolkovskij vynalezl novou vzducholoď kovovou, kterou lze říditi dle své vůle. Ciolkovskij ujišťuje, že přijde doba, kdy koráby vznášeti se budou ve vzdušném moři s báječnou rychlostí, kam libo.

Onehdy navštívil ho zpravodaj „Kalužského Věstníku.“ Byl pohledem na dílnu a rodinu Ciolkovského velice sklíčen. Spatřil malý pokoj, v něm velkou rodinu, muže, ženu, děti, bída a zase bída na všech stranách prodírala se ven.

Uprostřed světnice byly různé modely. Ciolkovskij vypravoval, že je hotov všechno snášeti, jen kdyby mu poskytnuta byla možnost a příležitost pracovati pro rozvoj svých myšlének a plánů a na prospěch jich provedení.

Nejvíce prý se leká svého samotářství, bídy a umlčování. Nyní konají se sbírky ve prospěch vynálezce.

Trudný to obrázek ze života chuďasa.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1897, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. března 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.
Debata k článku Chudoba, ve které v Rusku žil průkopník raketových letů Konstantin Eduardovič Ciolkovskij


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: