Jak se archivovalo dřív a jak dnes (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Archivace dat byla důležitá vždy a dnes tomu není jinak. Ve firmách je nezbytné uchovávat faktury, doma si chcete založit svá vysvědčení ze školních let. Jak se to dělalo dříve a jaké jsou rozdíly oproti dnešní době? Archivuje se stále, nicméně hodně věcí se změnilo.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že dříve se více archivovalo ve fyzické papírové podobě. Dnešní elektronické uchovávání informací je zajisté daleko šetrnější k přírodě, nicméně i dnes se stále ještě některé dokumenty skladují papírově. Možná by tedy nebylo špatné podívat se na zkušenosti našich předků.

Dobrý archiv byl vždy pečlivě popsán

Pro archivaci dokumentů je nejlepší nakoupit si papírové krabice. Do nich papíry narovnáte, můžete je předtím ještě rozdělit a svázat do hromádek. Boxy je pak potřeba pečlivě zavřít, zalepit, aby dovnitř nemohl prach, a popsat, abyste později věděli, co se v nich nachází.

Zejména ve firmách se využívaly přímo archivační krabice, které jsou svou velikostí uzpůsobeny na uchovávání papírů o velikosti A4. Dobře se do nich naskládají také šanony. Pokud si tedy zaměstnanci ve firmě celý rok či měsíc zakládali faktury od šanonu, pak ho jen celý vzali a umístili do archivační krabice.

Dnes se musí pořádně uspořádat do složek

Také v dnešní době hraje roli, jak moc jste pořádní. Papíry se neskládají do popsaných krabic, většinu dokumentů máte k dispozici elektronicky. Buď se ukládají někam na disk, nebo rovnou na server na nějaké firemní úložiště. I tady je ovšem důležitý pořádek. Vše by mělo být roztřízeno v přehledných složkách, aby se nestávalo, že nějaký dokument zbytečně uložíte dvakrát. Duplicity na disku by pak zbytečně zabíraly místo.

Není pravda, že by se dnes vše uchovávalo elektronicky. Stále ještě užijete staré dobré krabice. Pokud vás takové archivování čeká, využijte slev a podívejte se na krabice výprodej. Za skvělé ceny seženete i ty přímo archivační.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
31. července 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.