Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Miniaturní spalovací motor - důkaz lidské šikovnosti, ale i nenechavosti
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1913, autor neuveden.

Svět ani lidská povaha se časem nemění. Někteří lidé dokáží stvořit úžasné věci. Jiní vás zase překvapí svou drzostí a bezohledností. Více v historickém článku z roku 1913.


Nejmenší benzinový motorek

Nejmenší benzinový motorek byl vystaven na nedávné výstavě modelů letadel v Berlíně.

O jeho rozměrech si učiníme jasný pojem, srovnáme-li jej s obyčejnou krabičkou sirek, jež je na našem obrázku vedle motorku. Motorek byl zpracován bezvadně; měl chlazení vzduchem a svíčkové zapalování na batterii zařízené.

Jeho velkou vadou však bylo, že budil přílišnou pozornost návštěvníků, tak značnou, že majitel jednoho dne motorek nenašel. Zmizel v kapse některého ctitele.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1913, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. července 2018Debata k článku 'Miniaturní spalovací motor - důkaz lidské šikovnosti, ale i nenechavosti'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.