Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Domácí osvěžující nápoje z medu podle historických receptů
původně vyšlo: Česká hospodyně 1901, autor neuveden.

Máte rádi med? Zkuste ochutnat medovou limonádu nebo medové víno podle receptů z roku 1901.


Nápoje z medu.


Víno.

2 kg čistého medu smíchají s 1 kg cukru, na němž se utřela kůra ze 4 citronů, pak se šťávou ze 6 citronů (cukr se utluče). Smíšení děje se za tepla a když směs plně vychladla, zamíchá se s 8 l vody. Pak se tekutina dá do soudku, zazátkuje a postaví do sklepa. Za 14 dní stáhne se směs do láhví, tyto se korkem zandají a nechají několik neděl ležeti.

Limonáda.

Rozpusť za účinného míchání 1½ libry medu v ¾ l vařící vody, rychle roztok ochlaď a vlej do láhví, dobře je zazátkuj a polož na led. Limonádu tuto možno požívati jako šťávy malinové k přilévání do sodovky.původ historického článku:
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. června 2018Debata k článku 'Domácí osvěžující nápoje z medu podle historických receptů'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.