Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Med - zázračný přírodní lék, který zachraňuje život
původně vyšlo: Česká hospodyně 1902, autor neuveden.

Jaký vliv dokáže mít poctivý a kvalitní včelí med na lidské zdraví? To vám přiblíží historický článek z roku 1902.


Med co pokrm pro děti.

Nikoliv co včelař, nýbrž co přítel lidu viděl bych rád, aby byl následující případ co nejvíce rozšířen.

Mně na blízku bydlí dělnice papírny, jejížto dvanáctileté děvče asi od tří čtvrti roku střevním katarrhem trpělo a následkem toho tak zhubenělo, že co bídná kostra vypadalo. Veškeré lékařské umění bylo na této jemné bytosti marné; zdáloť se, že jen smrt s to jest utrpení ubohého červíčka konec učiniti.

Konečně radilo se matce, dítěti tomu mléko a med dávati. Tím byl i mně tento případ oznámen, poněvadž byl med ode mne brán. Když matka tohoto ubohého děvčete asi pro třetí sklenici medu ke mně přišla, vyptával jsem se soucitně na toto dítě. „Ach, pane, nebudete věřiti, jak kvapně dítě to se uzdravuje a jak mu sil přibývá, od té doby, co denně třikráte po sklenici mléka s medem dostává. Zdrávo je sice již, jen poněkud sesíliti musí, pak ji přivedu, abyste ji sám viděl.“

Za nějaký čas pak přivedla ke mně skutečně toto hezké děvčátko : bylo něžné jako anděl, mělo mírně pročervenalé tváře a činilo dojem, jako by nikdy nebylo nezdravé bývalo. Může nyní i jiné věci požívati, ale mléko a med dává mu matka i na dále dle návyku a dychtivě sahá dítě po tom, známka, že jí tento pokrm jde k duhu.

Kéž by tyto jednoduché a přirozené božské dary dětem více byly podávány, než se to v tak mnohých rodinách děje. Bylo by jim rozhodně prospěšnějším než káva, thé, cukrovinky a jiné nervy podráždující a život porušující látky.původ historického článku:
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
23. června 2018Debata k článku 'Med - zázračný přírodní lék, který zachraňuje život'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.