Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Šokující: vědecké knihy vázané v lidské kůži!
původně vyšlo: Typografia 1902, autor neuveden.

Vázat knihu do lidské kůže je velmi zvláštní nápad. Jak vám ale ukáže historický článek z roku 1902, tak takové knihy skutečně existují. Chtěli byste si v nich číst?


Vazby knih z lidské kůže.

Hodí-li se lidská kůže právě tak dobře ku vazbě knih jako svinská, bylo popíráno.

Jistý odborný list prohlašoval, že lidská kůže může poskytnouti velmi dobrý materiál ku vazbě knih, kdežto jinak se o tom pochybovalo, jelikož největších potíží působí zbavení tuku.

Několik zajímavých příkladů vazeb, které z vydělané lidské kůže jsou shotoveny, vyjímá „Bibliofília“ z nedávno vydané knížečky Alberta Číma: Anglický lékař Antonín Askev, který zemřel r. 1773, dal jisté anatomické pojednáni vázati do lidské kůže, by obsah a desky knihy uvedl v souhlas.

Slavný John Wunter zvolil z téhož důvodu lidské kůže ku vazbě jistého dermatologického díla. Z knihovny pana de Musset — snad otce slavného básníka — pochází kniha, jež dle připojené závěti vázána je v lidské kůži. Mr. William G. vlastní folianty, které vázány jsou v kůži černošky a Číňanky.

Stává exemplář Camille Flammarionova spisu „Nebe a země“, k jehož vazbě odkázala jedna ze zbožňovatelů autorových — ovšem po své smrti — vlastni kůži. Bibliotéka ve Valencii vlastni exemplář překladu Virgilovy Georgiky od Delilla, který vázán jest v kůži překladatelově.původ historického článku:
Typografia 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. června 2018Debata k článku 'Šokující: vědecké knihy vázané v lidské kůži!'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.