Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zdravotnický vlak, určený k rychlé pomoci na místě železničních katastrof

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.
Železniční neštěstí bývají velmi vážná s desítkami zraněných. Jak popisuje článek z roku 1909, tak v Německu k řešení takových katastrof začali používat speciálně vybavené záchranné vlaky.


Celý pomocný ochranný vlak.

Dnešní doprava železniční, tak mohutně rozvětvená a závratné rychlosti dostupující, má v zápětí ovšem i nebývalé množství srážek, vyšinutí vlaků, nehod a neštěstí všeho druhu.

Nezbytnou nutností stala se rychlá, pokud lze okamžitá pomoc lékařská, k níž zákon pokud jen okolnosti dovolí, správy drah co nejpřísněji nabádá.

U nás také už dávno zavedeny instituce lékařů nádražních, ale to samo naprosto nestačí; v Německu pomýšlí se na zavedení zvláštních celých pomocných vlaků, které by byly stále pohotově na větších, neb aspoň ústředních nádražích, asi jako naše strážnice hasičské ve městech, a připraveny, aby každým okamžikem, opatřeny všemožnými potřebami lékařskými — ovazy, léky, lůžky atd., celkem celá pohyblivá nemocnice — mohly býti i s lékaři a pomocníky vyslány na místo neštěstí.

Možná, že něco podobného zavedeno bude také u nás — iniciativu ovšem přenecháme jako v tak mnohých věcech jiným!zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. června 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Zdravotnický vlak, určený k rychlé pomoci na místě železničních katastrof


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: