Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zdravotnický vlak, určený k rychlé pomoci na místě železničních katastrof
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Železniční neštěstí bývají velmi vážná s desítkami zraněných. Jak popisuje článek z roku 1909, tak v Německu k řešení takových katastrof začali používat speciálně vybavené záchranné vlaky.


Celý pomocný ochranný vlak.

Dnešní doprava železniční, tak mohutně rozvětvená a závratné rychlosti dostupující, má v zápětí ovšem i nebývalé množství srážek, vyšinutí vlaků, nehod a neštěstí všeho druhu.

Nezbytnou nutností stala se rychlá, pokud lze okamžitá pomoc lékařská, k níž zákon pokud jen okolnosti dovolí, správy drah co nejpřísněji nabádá.

U nás také už dávno zavedeny instituce lékařů nádražních, ale to samo naprosto nestačí; v Německu pomýšlí se na zavedení zvláštních celých pomocných vlaků, které by byly stále pohotově na větších, neb aspoň ústředních nádražích, asi jako naše strážnice hasičské ve městech, a připraveny, aby každým okamžikem, opatřeny všemožnými potřebami lékařskými — ovazy, léky, lůžky atd., celkem celá pohyblivá nemocnice — mohly býti i s lékaři a pomocníky vyslány na místo neštěstí.

Možná, že něco podobného zavedeno bude také u nás — iniciativu ovšem přenecháme jako v tak mnohých věcech jiným!původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. června 2018Debata k článku 'Zdravotnický vlak, určený k rychlé pomoci na místě železničních katastrof'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.