Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Konečně začala rekonstrukce jednoho z pražských mostů
původně vyšlo: Besedy lidu 1901, autor neuveden.

Stav mostů trápí Pražany už od dávných časů. Článek z roku 1901 vám popíše nutnou rekonstrukci jednoho z pražských železničních mostů.


Přestavba železničního mostu v Praze.

Popelce našeho pražského ruchu a života, Král. Vyšehradu a Podskalí, dostane se konečně i pohodlnějšího a rychlejšího spojení s protějším břehem vltavským nežli dosavadním — převozem.

Neboť společnost státní dráhy, přestavujíc železniční most z Podskalí ku Smíchovu vedoucí, zavázala se, že zřídí vedle kolejnic i dva chodníky pro pěší. Na přestavbě mostu se horlivě pracuje.

Zvyšování jeho železné konstrukce o 62 cm. děje se pomocí hydraulických strojů, jež dodala továrna bratří Prášilů v Praze-Libni. Práce konají se ovšem pouze v době, kdy po mostě vlaky nejezdí; nejdelší přestávka je 75 minut. Opravený most bude míti též o dva nové pevné kamenné pilíře více.původ historického článku:
Besedy lidu 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. června 2018Debata k článku 'Konečně začala rekonstrukce jednoho z pražských mostů'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.