Kuchyň, srdce domova (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Kde je srdce každého domova? Přeci v kuchyni! Právě zde tráví hospodyňka velkou část dne vyvářením, pečením a chystáním všech možných pochutin. Tady se odjakživa schází celá rodina, aby její členové společně posnídali, vychutnali si nedělní oběd, anebo poseděli při večeři. V minulosti i současnosti je kuchyň spolu s jídelnou místem, kde se z jednotlivců stává celek.

Historie kuchyní

Místo na vaření bylo potřeba vždy, proto již v prvních obydlích mělo své jasně dané místo. Až do 18. století se vařilo na otevřeném ohni, mnohdy tedy byla místnost plná sazí a kouře. Zde vznikl pojem „černá kuchyně“. V hradech však byla kuchyně od obytného prostoru oddělena. V době průmyslové revoluce přichází přelom, když jsou vynalezeny sporáky, a to jak plynové, tak později elektrické. Brzy se objevují i přípojky na vodovodní síť.

Kuchyně dnes

V dnešní době je vzhled kuchyní velmi individuální, ostatně jako u všeho. Základem ale vždy bývá sporák s troubou, dřez a lednice, mezi nimiž by neměla být příliš velká vzdálenost. Kuchyňské linky mají různé tvary a velikosti, výběr je vskutku obsáhlý. Každý si tak může vybrat svůj styl, od hladké a lesklé moderny, až po zdobenou eleganci. Kuchyně již velmi často bývají spojeny s jídelním prostorem, není tedy třeba nosit hotové jídlo příliš daleko. Jídelní stůl je vhodné vybírat tak, abychom u něj byli schopni pohostit nejen členy domácnosti, ale také případnou návštěvu. Zajímavě na pohled působí kulaté stoly, na ně je však třeba více prostoru než na stoly čtvercové či obdélníkové. Při výběru ideální jídelní židle je třeba pohlížet nejen na její vzhled, ale i na nosnost, výšku opěradla a případné čalounění. V neposlední řadě je vše nutné před pořízením dobře rozvrhnout a přeměřit, abychom se vyhnuli zraněním plynoucím z nedostatku prostoru.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
1. června 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.