Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Originální dekorace - živé květiny pokovené stříbrem
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1906, autor neuveden.

Chtěli byste mít doma originální postříbřené květiny? Zkuste toho docílit pomocí jednoduchého postupu, který popisuje náš článek z roku 1906.


Prostředek na stříbření květin.

Abychom vzbudili u svých čtenářů zájem o chemii, sdělíme jim způsob, na jehož základě mohou opatřiti květiny teničkým povlakem kovovým.

Květiny se pečlivě omejou a pak se namočí na několik okamžiků do sehnaného roztoku kyseliny duběnkové. Na to se květiny ponoří do destillované vody, jež obsahuje na pětinu své váhy dusičnanu stříbrnatého. Kyselina duběnková vyloučí stříbro, jež přilne těsně ke květinám, zachovávajíc při tom svůj krásný lesk kovový.

Popsané výkony se opakují tak dlouho, až obdržíme bezvadný, krásně lesklý povlak.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
23. května 2018Debata k článku 'Originální dekorace - živé květiny pokovené stříbrem'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.