Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Thajský tradiční tanec s oštěpy
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Jak v Thajsku, kdysi známém pod názvem Siam, vypadal tradiční lidový tanec s oštěpy? To vám přiblíží článek z roku 1903.


Oštěpový tanec v Siamu.

Národové východní, polocivilisovaní, holdují tanci mnohém více než my, střízliví Západníci.

U nich nepozbyl tanec dosud svého původního rázu — náboženského neb aspoň národního, a tanečníci a tanečnice tvoří leckde zvláštní kasty, nad obyčejné smrtelníky velice povznesené. V říši »bílého slona«, císařství Siamském, jest to pověstný tanec oštěpový, jenž má největší význam historický.

Šaty zlatem protkávané a zvláštní výzdoba hlavy — třpytící se koruna nebo vysoký hrot — dodávají tanečníkům nezvyklé groteskní podoby.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. května 2018Debata k článku 'Thajský tradiční tanec s oštěpy'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.