Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Největší ručičkové hodiny na světě
původně vyšlo: Epocha 1908, autor —a.

Máte rádi rekordy? Článek z roku 1908 vám prozradí, kde se daly na nalézt největší ručičkové hodiny na světě a jaké měly parametry.


Největší hodiny světa.

Amerika je vlastí rekordu, a stvořit něco, u jehož přívlastku by bylo „nej-“, je touhou každého pravého Amerikána.

Tak měla radnice filadelfická dosud čest mít největší hodiny světa; tento rekord však byl nedávno poražen jistou velikou mydlámou v Yersey, která má dnes na své budově hodiny, před nimiž sláva radničního chronometru filadelfického zcela pobledla, neboť není ani z polovice tak velký jak stroj yerseyský.

Průměr těchto hodin měří totiž přes 12 m a váha činí 6000 kg, minutová ruka pak sama váží asi 300 kg! Při tom uběhne hrot této velké ruky na obvodu číselníku denně dráhu téměř 1 km.původ historického článku:
Epocha 1908, autor —a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. května 2018Debata k článku 'Největší ručičkové hodiny na světě'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.