Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Praktická retro pomůcka do kuchyně pro všechny precizní milovníky sýrů
původně vyšlo: Epocha 1907, autor —S.

Máte rádi preciznost při servírování potravin? V tom případě vás určitě zaujme zajímavý kráječ na sýr, který popisuje článek z roku 1907.


Přístroj na pravidelné krájení sýrového bochníku

Americké časopisy přinášejí neustále zprávy o nových vynálezech a zlepšeních různých i nej obvyklejších předmětů, které u nás užíváme v dosavadní podobě aniž bychom se příliš starali o to, je-li možno je sestrojit praktičtěji. Dokladů o tom lze nasbírat veliké množství.

Jedním z nich je přístroj na pravidelné krájení sýra. Bochník sýrový krájíme obyčejným nožem, při čemž ovšem není možno dosáhnout toho, aby jednotlivé řezy byly o určité váze. Tomu odpomáhá číselník s ručkou po straně vyobrazeného přístroje.

Ručka se nařídí na žádanou velikost úkrojku, čímž se o jistý úhel pootočí celý bochník, načež stisknutím nože odkrojíme zcela určitý krajíček, který již není třeba zvlášť vážit.původ historického článku:
Epocha 1907, autor —S.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. května 2018Debata k článku 'Praktická retro pomůcka do kuchyně pro všechny precizní milovníky sýrů'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.