Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Český hokej: neúspěch na nultém mezinárodním mistrovství, způsobený rozdíly v pravidlech
původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.

Sledujete, jak si vedou naši hokejisté na MS v ledním hokeji? V tom případě vás určitě zaujme historický článek z roku 1909, popisující naši účast na významném mezinárodním hokejovém turnaji v Chamonix.

České hockeyové mužstvo odjelo 20. XII. do Chamonix ve Francii, kde hrálo v turnaji Leagne Internationale de hockey sur glace.

Jak dalo se očekávati, Češi zvyklí hráti míčem, kdežto v Chamonix hraje se destičkou na hřišti ohraničeném rámcem, od něhož deska odražená smí být hrána dále, nemohli se uplatniti a byli poraženi od londýnského Princesse Clubu 11:0, od Club des Patineurs de Paris 8:1, od Clubu des Patineurs de Bruxelles 4 : 1, od Švýcarského trainu 8:2.

Ze Chamonix jelo české mužstvo do Les Avants a Lausane ve Švýcařích, kde hledělo ukázati, co v Chamonix se naučilo, a v prvém místě zvítězilo 2 : 0, v druhém teprve po prodloužení matche přes dobu, v níž stav byl 0 : 0, podlehli Češi tvrdé hře Švýcarů 2 : 0.původ historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. května 2018Debata k článku 'Český hokej: neúspěch na nultém mezinárodním mistrovství, způsobený rozdíly v pravidlech'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.