Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Český hokej: neúspěch na nultém mezinárodním mistrovství, způsobený rozdíly v pravidlech

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Sledujete, jak si vedou naši hokejisté na MS v ledním hokeji? V tom případě vás určitě zaujme historický článek z roku 1909, popisující naši účast na významném mezinárodním hokejovém turnaji v Chamonix.

České hockeyové mužstvo odjelo 20. XII. do Chamonix ve Francii, kde hrálo v turnaji Leagne Internationale de hockey sur glace.

Jak dalo se očekávati, Češi zvyklí hráti míčem, kdežto v Chamonix hraje se destičkou na hřišti ohraničeném rámcem, od něhož deska odražená smí být hrána dále, nemohli se uplatniti a byli poraženi od londýnského Princesse Clubu 11:0, od Club des Patineurs de Paris 8:1, od Clubu des Patineurs de Bruxelles 4 : 1, od Švýcarského trainu 8:2.

Ze Chamonix jelo české mužstvo do Les Avants a Lausane ve Švýcařích, kde hledělo ukázati, co v Chamonix se naučilo, a v prvém místě zvítězilo 2 : 0, v druhém teprve po prodloužení matche přes dobu, v níž stav byl 0 : 0, podlehli Češi tvrdé hře Švýcarů 2 : 0.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. května 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Český hokej: neúspěch na nultém mezinárodním mistrovství, způsobený rozdíly v pravidlech


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: