Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Přístroj, fungující zároveň jako lupa i dalekohled
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1905, autor neuveden.

Spojení lupy a dalekohledu do jediného přístroje se může hodit při nejrůznějších činnostech, jako je například pozorování přírody. A přesně takový zajímavý optický vynález popisuje článek z roku 1905.


Kapesní lupa jako dalekohled.

Aniž by vynálezce změnil tvar obyčejné lupy se zvětšovacím sklem, a aniž by co změnil na její velikosti, uspořádal lupu jednoduchým způsobem tak, že ji lze okamžitě přeměniti na dalekohled.

Držadlo je totiž duté, a v něm jest umístěna posuvně druhá čočka; čočka lupy jest otočná. V obrazci je lupa vyznačena jako dalekohled, dole pak při použití jako prostá lupa.

Lupu tuto lze obdržeti u firmy: Kratz-Boussac, 14, Rue Martel v Paříži.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
23. dubna 2018Debata k článku 'Přístroj, fungující zároveň jako lupa i dalekohled'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.