Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Dopadení nebezpečných zločinců v Berlíně
původně vyšlo: Besedy lidu 1906, autor neuveden.

Jak vypadal policejní zásah proti nebezpečným zločincům v Německu vám popíše článek v roce 1906.


Dopadení penězokaze v Berlíně

Obraz z nejtemnějšího Berlína zachycuje dramatickou scénu — policie berlínská vypátrala konečně bandu penězokazů, kteří v odlehlém, neobydleném domě provozovali své nekalé řemeslo, a když se přesvědčila, že jsou všickni ptáčci pohromadě a při práci, obstoupila peleš a vypáčivši rázem dvéře, vnikla dovnitř.

Marný byl útěk penězokazů okny i do úkrytů sklepa — za mžik byla chasa schytána, spoutána a k soudu odvedena i s onou ženou, která ještě v poslední chvíli marně snaží se zachrániti několik nepravých mincí zlatých neb stříbrných... !

Trest za padělání peněz jest ovšem vysoký — vždy několikaletý žalář.původ historického článku:
Besedy lidu 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. dubna 2018Debata k článku 'Dopadení nebezpečných zločinců v Berlíně'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.