Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Když mrtví v hrobech přinášejí radost...
původně vyšlo: Česká hospodyně 1914, autor neuveden.

Válka je strašná věc, ale občas přináší i nečekaně veselé a příjemné situace. Jednu takovou vám popíše článek z roku 1914.


Příjemný mrtvý.

Jistý bavorský voják psal z bojiště mimo jiné:

Před několika dny byli jsme v R. vile na pozemku jistého sedláka našli jsme hrob, v němž dle nápisu na prostém kříži byl pochován francouzský voják.

Široko daleko nebylo jiného hrobu vojenského, byla nám tedy věc nápadná. Otevřeli jsme hrob a místo mrtvoly francouzského bojovníka našli jsme 20 lahví jemného vína.původ historického článku:
Česká hospodyně 1914, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. dubna 2018Debata k článku 'Když mrtví v hrobech přinášejí radost...'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.