Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Zvláštní vodní dostihy

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.
Voda a zábava - to k sobě patří odjakživa. Přinášíme vám popis zajímavých závodů, které se na vodě odehrály v roce 1901.


Komické závody.

Kterýsi anglický plavecký klub uspořádal loňského léta zvláštní závody stejně originelní jako komické — závody na sudech, jimž dána podoba koní.

Závodníci posadili se na sudy a lehkými vesly na způsob nejlehčích safů pluli ku předu. Nebylo to nikterak snadno, poněvadž vodní ořové silně se vzpínali — respektive kolébali, a podmínkou bylo, že závodící nesmí spadnouti.

Vítězem byl oř na našem obrázku v pravo v rohu se nacházející.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. dubna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Zvláštní vodní dostihy'Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: