Jak na přirozeně krásná ňadra?

rubrika: historické články / lékařství a zdraví, původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.
Jak si pomocí přírodních postupů a cvičení získat a udržet dokonalé poprsí? V tom vám poradí náš historický článek z roku 1929.
Následující text pochází z roku 1929

Pěstění poprsí

Tak jako pěstujeme nohy, ruce, vlasy, zuby, a t. d., musíme pečovat též o prsa; že právě o této péči bývají ženy špatně informovány, dosvědčují nám dopisy, jež tento článek vyvolaly.

Základním bodem této péče je opět voda, a to studená. Omýváme ji prsa každý den ráno, pomocí lupy nebo ostřejši žínky. Nevynecháme ani prsní bradavky, jejíž otužování má zvlášť pro nastávající matky velký význam. Po omytí důkladně vysušíme třecím ručníkem, a lehce vymasírujeme pěstí: rukama, sevřenýma v pěst, lehkým poklepem prsa masírujeme, v kruhu, kolem bradavky.

Pak cvičíme. Cvičením se rozvíjí hrudník a sílí prsní svaly; proto má cvičit každá žena. Ta, jež potřebuje, aby poprsí zesílilo, ale i v opačném případě tělocvik zachovává svalům původní pevnost a pružnost.

Základní cviky k vývinu prsních svalů: rozpažit na ráz, pak rychlým pohybem kmih paží v predpažení: pravá k levé straně, levá k pravé. Opakovat dvacetkrát, i více, do lehké únavy.

Cvik druhý. Stoj spatný, lokty přitisknuty k tělu, dlaně sepnuty na prsou; mírným pohybem napodobujeme pohýb plaváni. Když rozpínáme paže do kruhu, nosem vdechujeme. Vydychujeme, když se paže přibližují k tělu.

Skřížíme ruce na zádech, vypneme hruď, tělo prohneme nazad.

Při špatném a nedostatečném vývinu poprsí je nejlepším prostředkem celkové zesílení. K vyplnění ňader je zapotřebí vrstvy tuku, a tu musíme získat dobrou výživou. — Někdy však i dobře vyvinutá žena trpí ochablostí prsních svalů; v tom případě doporučuje se vodní masáž (silným proudem vody přímo na prsa, venku nejideálnější splav), a pak léčba lékařem, jenž předepíše arsen nebo jiný prostředek, jenž působí přímo na příslušném místě. Velmi dobré jsou i elektrické masáže, jež povzbuzují činnost žlaz, činí hruď pevnější a svaly pružnější.

Při přílišném vývinu ňader neradíme nikdy k odtučňovací léčbě, jež zeslabuje celý organismus, a způsobuje spíš zvadnuti a ochabnutí svalstva, a nedociluje žádaného výsledku. V tom případě je opět nejlepší tělocvik, protože při něm nemá tuk možnost usadit se v přílišné vrstvě.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.


témata článku:
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. března 2018


Diskuze k článku „Jak na přirozeně krásná ňadra?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.