Jak na přirozeně krásná ňadra?

původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.
Jak si pomocí přírodních postupů a cvičení získat a udržet dokonalé poprsí? V tom vám poradí náš historický článek z roku 1929.


Pěstění poprsí

Tak jako pěstujeme nohy, ruce, vlasy, zuby, a t. d., musíme pečovat též o prsa; že právě o této péči bývají ženy špatně informovány, dosvědčují nám dopisy, jež tento článek vyvolaly.

Základním bodem této péče je opět voda, a to studená. Omýváme ji prsa každý den ráno, pomocí lupy nebo ostřejši žínky. Nevynecháme ani prsní bradavky, jejíž otužování má zvlášť pro nastávající matky velký význam. Po omytí důkladně vysušíme třecím ručníkem, a lehce vymasírujeme pěstí: rukama, sevřenýma v pěst, lehkým poklepem prsa masírujeme, v kruhu, kolem bradavky.

Pak cvičíme. Cvičením se rozvíjí hrudník a sílí prsní svaly; proto má cvičit každá žena. Ta, jež potřebuje, aby poprsí zesílilo, ale i v opačném případě tělocvik zachovává svalům původní pevnost a pružnost.

Základní cviky k vývinu prsních svalů: rozpažit na ráz, pak rychlým pohybem kmih paží v predpažení: pravá k levé straně, levá k pravé. Opakovat dvacetkrát, i více, do lehké únavy.

Cvik druhý. Stoj spatný, lokty přitisknuty k tělu, dlaně sepnuty na prsou; mírným pohybem napodobujeme pohýb plaváni. Když rozpínáme paže do kruhu, nosem vdechujeme. Vydychujeme, když se paže přibližují k tělu.

Skřížíme ruce na zádech, vypneme hruď, tělo prohneme nazad.

Při špatném a nedostatečném vývinu poprsí je nejlepším prostředkem celkové zesílení. K vyplnění ňader je zapotřebí vrstvy tuku, a tu musíme získat dobrou výživou. — Někdy však i dobře vyvinutá žena trpí ochablostí prsních svalů; v tom případě doporučuje se vodní masáž (silným proudem vody přímo na prsa, venku nejideálnější splav), a pak léčba lékařem, jenž předepíše arsen nebo jiný prostředek, jenž působí přímo na příslušném místě. Velmi dobré jsou i elektrické masáže, jež povzbuzují činnost žlaz, činí hruď pevnější a svaly pružnější.

Při přílišném vývinu ňader neradíme nikdy k odtučňovací léčbě, jež zeslabuje celý organismus, a způsobuje spíš zvadnuti a ochabnutí svalstva, a nedociluje žádaného výsledku. V tom případě je opět nejlepší tělocvik, protože při něm nemá tuk možnost usadit se v přílišné vrstvě.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. března 2018


Diskuze k článku „Jak na přirozeně krásná ňadra?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.