Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Praktická parní lokomotiva spojená s jeřábem
původně vyšlo: Epocha 1911, autor neuveden.

Jak se říká v jedné pohádce: malá, ale šikovná. Přesně tak by se dala označit speciální parní lokomotiva spojená s jeřábem, která při řadě různých úkolů sloužila na německé železnici. Jeřábovou lokomotivu vám popíše historický článek z roku 1911.


Jeřábová lokomotiva

Na zdviháni těžkých břemen při nakládáni jich do vagonů, při stavbě trati, při železničních neštěstích na odstraňování trosek užívá se nyní v Německu jeřábů spojených přimo s lokomotivou tendrovkou, jak ukazuje tento obrázek.

Výhody tohoto praktického zařízeni jsou samozřejmé.původ historického článku:
Epocha 1911, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. března 2018Debata k článku 'Praktická parní lokomotiva spojená s jeřábem'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.