Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Srážka osobních vlaků v Praze
původně vyšlo: Besedy lidu 1901, autor neuveden.

Na nádraží na Vyšehradě došlo k mimořádné události - srážce dvou osobních vlaků. Jak k tomu došlo a jaké mělo vlakové neštěstí následky vám popíše článek z roku 1901.


Nehoda na dráže v nádraží vyšehradském.

V úterý dne 28. května o sedmé hodině ranní srazily se na malém nádraží vyšehradském na trati spojovací dráhy Praha-Smíchov dva osobní vlaky.

Na štěstí srážka ta, zaviněná prý nedbalostí strojvedoucího vlaku z Prahy odjíždějícího, objevila se jako poměrně nepatrná, při níž žádný lidský život nezmařen a toliko několik osob lehce poraněno. Oba stroje, oba služební vozy, oba poštovní vozy a jeden osobní vůz vyšinuty z kolejí a částečně roztříštěny.

Během dopoledne poškozené lokomotivy a vozy znovu postaveny a odvezeny a trať učiněna zase volnou. Obrázek náš, zachycený krátce po katastrofě, předvádí nám pohled na místo nehody v celém jejím rozsahu a tíživém dojmu.původ historického článku:
Besedy lidu 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. března 2018Debata k článku 'Srážka osobních vlaků v Praze'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.