Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Srážka osobních vlaků v Praze

původně vyšlo: Besedy lidu 1901, autor neuveden.
Na nádraží na Vyšehradě došlo k mimořádné události - srážce dvou osobních vlaků. Jak k tomu došlo a jaké mělo vlakové neštěstí následky vám popíše článek z roku 1901.


Nehoda na dráže v nádraží vyšehradském.

V úterý dne 28. května o sedmé hodině ranní srazily se na malém nádraží vyšehradském na trati spojovací dráhy Praha-Smíchov dva osobní vlaky.

Na štěstí srážka ta, zaviněná prý nedbalostí strojvedoucího vlaku z Prahy odjíždějícího, objevila se jako poměrně nepatrná, při níž žádný lidský život nezmařen a toliko několik osob lehce poraněno. Oba stroje, oba služební vozy, oba poštovní vozy a jeden osobní vůz vyšinuty z kolejí a částečně roztříštěny.

Během dopoledne poškozené lokomotivy a vozy znovu postaveny a odvezeny a trať učiněna zase volnou. Obrázek náš, zachycený krátce po katastrofě, předvádí nám pohled na místo nehody v celém jejím rozsahu a tíživém dojmu.


Původní zdroj historického článku:
Besedy lidu 1901, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. března 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Srážka osobních vlaků v Praze


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: