Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Neuvěřitelný rychlostní závod cyklistů s parním rychlíkem
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Mohou cyklisté uspět při rychlostním souboji proti rychlíku? Skupina špičkových závodních cyklistů na šestimístném kole se o to pokusila! Výsledek vám prozradí historický článek z roku 1901.


Jízda o závod mezi rychlíkem a sextupletem.

Kam až přísný cvik a svrchovaná odvaha dostoupiti může, viděti na šíleném téměř pokusu — jízdy o závod mezi sextupletem a rychlíkem, nedávno v americkém New-Yorku podniknuté.

Sextuplet, sestavený z předních jezdců, postavil si zvláštní dráhu podél vlaku z New-Yorku do Syrakus, dlouhou půl anglické míle — a trainovav ovšem dlouho a úporně, mohl se posléze odvážiti závodu s rychlíkem, jedoucím rychlostí 80 kilometrů za hodinu.

Divoká jízda trvala ovšem toliko několik minut, ale nadlidská námaha jezdců zvítězila i nad silou parostroje, nezadavši si s ním ani o vteřinu a stejně dojevši cíle.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
24. dubna 2018Debata k článku 'Neuvěřitelný rychlostní závod cyklistů s parním rychlíkem'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.