Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Proč řidiči propadají šňupacímu tabáku?
původně vyšlo: Epocha 1912, autor F. Š.

Záliba řidičů automobilů ve šňupání nečekaně vyprázdnila hlavní sklady tabáku. Jak tabák pomáhá řidičům v jejich náročné práci vám prozradí článek z roku 1912.


Automobilismus a šňupavý tabák.

Hlavní londýnské sklady tabáku vykazují, že spolu se vzrůstem automobilismu vzrůstá v Anglii opět neočekávaně zpotřeba šňupavého tabáku.

Chauffeuři šňupají ze dvou příčin; jednak je kouření v proudu vzduchu za jízdy obtížné, ne-li nemožné, a nahražují je „rozkošemi" šňupání, za druhé šňupavý tabák napomáhá snadnějšímu vyčištění nosu od prachu cesty.

Naši chauffeuři dosud tento anglický zvyk nezavedli.původ historického článku:
Epocha 1912, autor F. Š.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. března 2018Debata k článku 'Proč řidiči propadají šňupacímu tabáku?'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.