Balíky vycpané novinami? Bejvávalo! (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Největšími zákazníky jsou pro Českou poštu a přepravní společnosti bezpochyby firmy. Z velké míry jde o e-shopy, které denně rozesílají balíčky do celé republiky. O tom, zda dojdou v pořádku, hodně rozhoduje už jejich zabalení. Jak se dneska bezpečně balí zásilka?
Základem je samozřejmě dobrá krabice. Tady firmám obvykle nezbývá nic jiného než si objednat kartonové krabice na míru, protože přece jenom jejich výrobek má určitou specifickou velikost a brát si velké krabice někde ze supermarketu by bylo zbytečné. Na čem se ale běžně šetří, je výplňový materiál.

Vzduch je nejlepším zabezpečením

Aby se zboží v krabici nepohybovalo, je potřeba volný prostor něčím vycpat. V dřívějších dobách se k tomu používaly staré noviny a spousta firem tuto praktiku používá dodnes. Letáky ze supermarketů se shání snadno, a především zdarma. Nejsou ale zrovna ideálním řešením. Proč?

Působí neprofesionálně. Skutečně si vaše firma nemůže dovolit koupit výplňový materiál? Taková bublinková fólie v kombinaci se vzduchovými polštářky je docela levnou záležitostí. 325 polštářků o rozměrech 200×130×50 mm stojí dvě stovky, sto metrů bublinkové fólie se šířkou metr vás vyjde na necelých čtyři sta korun. Vystačí to na nespočet zásilek.

Lze je využít opakovaně

Papír je sice recyklovatelný, ale to bublinkové fólie taky. Dokud se nepodaří všechny bublinky popraskat, může se používat opakovaně. A nakonec se vyhodí do žlutého kontejneru na plasty a bude využita na výrobu dalších produktů.

Velkou výhodou je, že se bublinková fólie přizpůsobí opravdu každému tvaru. Pro malé zásilky jsou však výhodnější bublinkové obálky. Bývají vyrobené z pevnějšího papíru a vystlané bublinkovou fólií, takže se hodí pro zasílání křehčích předmětů.

Někomu může přijít investice do obalových a výplňových materiálů zbytečností. Jenže jsou to právě tyto levné maličkosti, které mohou firmu odlišit od konkurence. Takže už žádné noviny. Podívejte se na komplexmat-obaly.cz a vyberte si svůj výplňový materiál.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
21. února 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.