Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak bezpečně uchopit malé dítě, abyste mu neublížili?
původně vyšlo: Česká hospodyně 1906, autor neuveden.

Bojíte se uchopit a zvednou malé dítě, abyste se ho přitom nezranili? Může to být skutečně nebezpečné! Popis možných zdravotních rizik i to jak ho skutečně správně vzít, vám popíše článek z roku 1906.


Jak se má male dítě zvedati?

Způsob zvedati malé dítě, jak píše jistý lékař, jest veliké důležitosti.

Kosti malého dítěte jsou velmi měkké; nezlámou se sice hned, mohou však se snadno ohnouti a trvale býti znetvořeny, vykonáváme li na jedno místo nebo třeba v jeho blízkosti vícekráte jistý tlak. Prsa malého dítěte mají býti před každým tlakem nejvíce chráněna, neboř žebra jsou ještě velmi útlá a tenká.

Každého tlaku prstem, jenž by byl tím způsoben, že bychom položili ruku kolem těla a dítě takto pozdvihli do výše, musíme se vystříhati. Mnohdy zůstává po něm trvalý vtisk, jenž by volný pohyb plic omezoval a dýchání ztěžoval. Často způsobuje takové vtisknuti chronický (vleklý) kašel.

Musíme se proto při pohybu dítěte stříci každého stlačení, nejlépe jest, když položíme ruku uprostřed pod jeho záda a necháme hlavu na rameni nebo na kloubu ruky spočívati nebo roztáhneme prsty na zádech směrem ke krku dítěte a zvedneme je za jeho oděv blíže nohou.původ historického článku:
Česká hospodyně 1906, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. února 2018Debata k článku 'Jak bezpečně uchopit malé dítě, abyste mu neublížili?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.