Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak policie postihovala piráty silnic
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Zdá se vám dnešní bodový systém pro řidiče přísný? Asi budete překvapeni, jak přísné to bylo dřív! Článek z roku 1905 vám také ukáže zajímavé srovnání boje proti nebezpečným řidičům ve Francii a u nás.


Z pařížských ulic

Výjev, jejž zachycuje náš obrázek, jest na našich ulicích dosud řídký.

Za to v Paříži, kde automobilism těší se většímu rozkvětu, stane se dosti často, že strážník zastaví zvednutím ruky příliš rychle jedoucí automobil, načež zjistí jeho majitele a udá pro přestupek zákona o rychlé jízdě.

Kdo jest udán pro tentýž přestupek po druhé, pokuta se mu nepoměrně zvýší. Po třetí pak má policie právo, zbaviti jej práva automobilu používati, a to navždy.

A u nás?...

Z jízdy automobilové vyvinulo se už zvláštní zlo, jedna z moderních ran egyptských.

Ubohý člověk pěší, pokojný chodec, jest oproti automobilu docela bez obrany, nezbývá mu než hodně naříkati, žalovati, nebo — koupiti si automobil taky!zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
1. února 2018

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak policie postihovala piráty silnic'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.