Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jak policie postihovala piráty silnic

původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.
Zdá se vám dnešní bodový systém pro řidiče přísný? Asi budete překvapeni, jak přísné to bylo dřív! Článek z roku 1905 vám také ukáže zajímavé srovnání boje proti nebezpečným řidičům ve Francii a u nás.


Z pařížských ulic

Výjev, jejž zachycuje náš obrázek, jest na našich ulicích dosud řídký.

Za to v Paříži, kde automobilism těší se většímu rozkvětu, stane se dosti často, že strážník zastaví zvednutím ruky příliš rychle jedoucí automobil, načež zjistí jeho majitele a udá pro přestupek zákona o rychlé jízdě.

Kdo jest udán pro tentýž přestupek po druhé, pokuta se mu nepoměrně zvýší. Po třetí pak má policie právo, zbaviti jej práva automobilu používati, a to navždy.

A u nás?...

Z jízdy automobilové vyvinulo se už zvláštní zlo, jedna z moderních ran egyptských.

Ubohý člověk pěší, pokojný chodec, jest oproti automobilu docela bez obrany, nezbývá mu než hodně naříkati, žalovati, nebo — koupiti si automobil taky!


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
1. února 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.
Debata k článku Jak policie postihovala piráty silnic


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: