Mléko a svačiny zdarma pro děti

Na školách dnes probíhá projekt Mléko do škol, které má dětem zajistit zdravou výživu. Podobný projekt ale probíhal již v roce 1929, kdy měly nemajetné děti zdravé svačiny dokonce zadarmo.

Mléčná akce.

Mléčná akce uvedena byla v život skoro ve všech městech kulturních států. U nás ji uskutečnila záslužná instituce „Ochrana matek a dětí”.

Jejím přičiněním dostává se jednak dětem rodičů nemajetných mléka v přestávce školní úplně zdarma, jednak se umožňuje dětem z rodin majetnějších koupiti si za levný peníz zdravou přesnídávku.

Město Praha chápe plně význam mléčné akce, propagované „Ochranou matek a dětí” a platí za děti chudé mléko. Od letošního školního roku vydáno bylo městem Prahou 329 tisíc dávek mléka pro děti nemajetné, dětmi mléka placeného bylo 326 tisíc dávek.

Mléko výborné jakosti, obsahující 3.5 proc. tuku, uzavřené zvláštní zátkou, prodává se čtvrt litru litru i ze žemlí, vážící 4 dkg za 95 hal. Děti chudé neplatí ničeho. Mléko dětem chutná a svědčí. Jak radostně si na něm pochutnávají, vidíme na obrázku.

Všechny podobné akce, směřující k zlepšení zdraví našich dětí, jsou vítány a veřejnost je s povděkem sleduje.datum vydání:
20. listopadu 2017


Diskuze k článku „Mléko a svačiny zdarma pro děti“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.