Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Vůz vyrobený z jediného stromu

původně vyšlo: Epocha 1905, autor —á.
Výlety automobilem do přírody byly populární už od začátků automobilismu. Ale užít si přírodu maximálně tím, že se celý obytný vůz vyrobí z jediného velkého kmene stromu? To není běžné dnes a nebylo ani v roce 1905.


Podivný vůz.

Světová výstava v St. Louis honosila se podivným jedním výstavním předmětem jejž podáváme vyobrazený na obrázku.

Je to dutý kus kmene obrovského amerického jehličnatého stromu, jenž upraven sloužil za příbytek byl opatřen čtyřmi koly, a tvořil tak jakýsi »dwelling car«, obydlený vůz. Jedna část dutiny stromu sloužila za klec pro medvědy z kalifornské krajiny, odkud strom ten pocházel, kdežto druhé prostory byly opatřeny nábytkem ze dřeva téhož pně.

Toto podivné vozidlo, jehož délka měřila 12¼ m a průměr 2¾ m, pocházelo ze stromu vysokého 80 m; mimo náklad na dopravu na výstaviště stálo jeho pořízení maličkost asi 35.000 K.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1905, autor —á.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. listopadu 2017


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Vůz vyrobený z jediného stromu


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: