Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Vůz vyrobený z jediného stromu
původně vyšlo: Epocha 1905, autor —á.

Výlety automobilem do přírody byly populární už od začátků automobilismu. Ale užít si přírodu maximálně tím, že se celý obytný vůz vyrobí z jediného velkého kmene stromu? To není běžné dnes a nebylo ani v roce 1905.


Podivný vůz.

Světová výstava v St. Louis honosila se podivným jedním výstavním předmětem jejž podáváme vyobrazený na obrázku.

Je to dutý kus kmene obrovského amerického jehličnatého stromu, jenž upraven sloužil za příbytek byl opatřen čtyřmi koly, a tvořil tak jakýsi »dwelling car«, obydlený vůz. Jedna část dutiny stromu sloužila za klec pro medvědy z kalifornské krajiny, odkud strom ten pocházel, kdežto druhé prostory byly opatřeny nábytkem ze dřeva téhož pně.

Toto podivné vozidlo, jehož délka měřila 12¼ m a průměr 2¾ m, pocházelo ze stromu vysokého 80 m; mimo náklad na dopravu na výstaviště stálo jeho pořízení maličkost asi 35.000 K.zdroj historického článku:
Epocha 1905, autor —á.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. listopadu 2017

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Vůz vyrobený z jediného stromu '

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.