Český patent na nový typ kočárku

původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1926, autor neuveden.
Česká továrna vyrábějící dětské kočárky si nechala patentovat zajímavou novinku, která velmi usnadní život maminkám i jejich miminkům. Více v článku z roku 1926.


Zánik dětských kočárků dosavadní konstrukce

zdraví a bezpečnosti dětí krajně nevyhovujících, způsobila a urychlila svými novými výrobky kočárků továrna Mělnické akciové košíkárny (prodejny v Praze I., Perlová ul. 10, Hradec Králové, Československé nám.). Patent ohlášen a o výrobky nové jeví velmi značný zájem již i cizina.

V čem pozůstává novinka? Dosud bylo největší potíží přenášení dítek z dětských kočárků do bytu. Dítko bývá po projížďce v kočárku buď značně zahřáto, zapoceno, nebo promočeno a proto vynášení jeho z kočárku ve vchodu do domu (kde bývá zpravidla průvan) a nésti je do bytu znamená vystaviti dítko nebezpečí nachlazenu.

Kromě toho v městech lidé bydlívají ve vyšších patrech a tu po každé projížďce kočárek i s dítkem bývá velmi namáhavě do bytu přenášen, přenášení pak bývá doprovázeno úzkostlivou obavou, aby při vynášení kočárek náhle se nenahnul a dítko snad nevypadlo.

Tomu, dle továrnou přihlášeného patentu, má býti napříště odpomoženo tím, že hoření lehčí část kočárku bude od kočárku lehce oddělitelna tak, aby dítko s touto lehčí částí kočárku bezpečně jednou osobou do bytu mohlo býti přeneseno, aniž by venku z kočárku bylo vyzvednuto.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1926, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. října 2017


Diskuze k článku „Český patent na nový typ kočárku“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Obchod.Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.