Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Český patent na nový typ kočárku
původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1926, autor neuveden.

Česká továrna vyrábějící dětské kočárky si nechala patentovat zajímavou novinku, která velmi usnadní život maminkám i jejich miminkům. Více v článku z roku 1926.


Zánik dětských kočárků dosavadní konstrukce

zdraví a bezpečnosti dětí krajně nevyhovujících, způsobila a urychlila svými novými výrobky kočárků továrna Mělnické akciové košíkárny (prodejny v Praze I., Perlová ul. 10, Hradec Králové, Československé nám.). Patent ohlášen a o výrobky nové jeví velmi značný zájem již i cizina.

V čem pozůstává novinka? Dosud bylo největší potíží přenášení dítek z dětských kočárků do bytu. Dítko bývá po projížďce v kočárku buď značně zahřáto, zapoceno, nebo promočeno a proto vynášení jeho z kočárku ve vchodu do domu (kde bývá zpravidla průvan) a nésti je do bytu znamená vystaviti dítko nebezpečí nachlazenu.

Kromě toho v městech lidé bydlívají ve vyšších patrech a tu po každé projížďce kočárek i s dítkem bývá velmi namáhavě do bytu přenášen, přenášení pak bývá doprovázeno úzkostlivou obavou, aby při vynášení kočárek náhle se nenahnul a dítko snad nevypadlo.

Tomu, dle továrnou přihlášeného patentu, má býti napříště odpomoženo tím, že hoření lehčí část kočárku bude od kočárku lehce oddělitelna tak, aby dítko s touto lehčí částí kočárku bezpečně jednou osobou do bytu mohlo býti přeneseno, aniž by venku z kočárku bylo vyzvednuto.původ historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1926, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. října 2017Debata k článku 'Český patent na nový typ kočárku '


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.