Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Český patent na nový typ kočárku (1926)
původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1926, autor neuveden.

Česká továrna vyrábějící dětské kočárky si nechala patentovat zajímavou novinku, která velmi usnadní život maminkám i jejich miminkům. Více v článku z roku 1926.


Zánik dětských kočárků dosavadní konstrukce

Nový typ dětského kočárku. - klikněte pro zobrazení detailuNový typ dětského kočárku. zdraví a bezpečnosti dětí krajně nevyhovujících, způsobila a urychlila svými novými výrobky kočárků továrna Mělnické akciové košíkárny (prodejny v Praze I., Perlová ul. 10, Hradec Králové, Československé nám.). Patent ohlášen a o výrobky nové jeví velmi značný zájem již i cizina.

V čem pozůstává novinka? Dosud bylo největší potíží přenášení dítek z dětských kočárků do bytu. Dítko bývá po projížďce v kočárku buď značně zahřáto, zapoceno, nebo promočeno a proto vynášení jeho z kočárku ve vchodu do domu (kde bývá zpravidla průvan) a nésti je do bytu znamená vystaviti dítko nebezpečí nachlazenu.

Kromě toho v městech lidé bydlívají ve vyšších patrech a tu po každé projížďce kočárek i s dítkem bývá velmi namáhavě do bytu přenášen, přenášení pak bývá doprovázeno úzkostlivou obavou, aby při vynášení kočárek náhle se nenahnul a dítko snad nevypadlo.

Tomu, dle továrnou přihlášeného patentu, má býti napříště odpomoženo tím, že hoření lehčí část kočárku bude od kočárku lehce oddělitelna tak, aby dítko s touto lehčí částí kočárku bezpečně jednou osobou do bytu mohlo býti přeneseno, aniž by venku z kočárku bylo vyzvednuto.

Debata k článku 'Český patent na nový typ kočárku (1926)'
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Hvězda čsl. paní a dívek 1926, autor neuveden.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
10. října 2017ReklamaHledání


Chcete nás podpořit?

Nakupte v našem retro eshopu! Nákupem v našem obchodu podpoříte chod www.Bejvávalo.cz

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly sepsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
Nejsou na nich prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

© 2011 - 2017 Bejvávalo.cz - další publikování a šíření obsahu serveru je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Bejvávalo.cz

  ISSN 2570-690X

Naše další projekty: