Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Jak se z ruského klobouku stala nejnovější pánská móda z Francie

původně vyšlo: Český svět 1904, autor Jan Weiss.
Máte pocit, že se móda někdy opakuje? Stejný pocit měli už naši pradědečkové, když se nejnovější pánskou francouzskou módou stalo něco, co v té době už dávno nosili na hlavě. Více se o jednom módním pánském klobouku dozvíte v článku z roku 1904.


Modní novinka pro pány.

Nejmodernější klobouk tuhý je polocylindr „Vereščagin“.

Došel všeobecné obliby nejen v Praze, ale i jinde. Soudíme, že zdomácní zvláště u nás, kde vlastně již jednou nošen byl a sice v r. 1891 — o jubilejní výstavě.

Byl tehdá pojmenován „Aristokrat“ a mnohý Pražan nemohl se do dneška rozloučitis tou façonou, netuše ovšem, že by opět někdy přišla „do mody“.

Na letošním sjezdu vídeňského modního spolku zvolen klobouk ten na prvém místě jako novinka a dáno mu jméno „Dreher“, nám však dobře znám je jeho původ ruský a proto nazvali jsme jej „Vereščagin“.


Původní zdroj historického článku:
Český svět 1904, autor Jan Weiss.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. září 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Kolorované snímky

Debata k článku Jak se z ruského klobouku stala nejnovější pánská móda z Francie


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: