Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tříkolky: německý mistr Čech v této dávné cyklistické disciplíně

původně vyšlo: Velocipedista 1890, autor J.Š.
Představa, že dnešní cyklisté závodí na tříkolkách může někomu působit směšně. Ve své době to byl ale uznávaný sport, ve kterém padaly zajímavé sportovní výkony. Článek z roku 1890 vás s jedním špičkovým jezdcem na tricyklu seznámí.


Arthur Klarner, champion tricyklista Čech pro rok 1889.

Uveřejňujíce podobiznu Arthura Klarnera, činíme povinnosti své zadost, vzavše sobě za úkol vyobraziti veškeré mistry na bicyklu i tricyklu v uplynulé saisoně.

Činíme tak ochotné a rádi, poněvadž Arthur Klarner získal sobě za krátkou dobu pobytu svého v Praze v kruzích sportovních také obliby, že každý z nás vděčně vzpomíná jeho osoby, která si rázem pro své milé chování a příjemné vystupování všeobecné obliby dobyla.

Arthur Klarner náleží mezi přední německé tri-cyklisty a těší se vedle Stumpfa a Louisa Steina po celém Německu jménu nejzvučnějšímu. Narozen 21. září 1868 v Lipsku, věnoval se r. 1887 sportu velocipedistskému, ve kterém rychle vynikl.

Poprvé objevil se na závodní dráze r. 1888, kdy v jarních lipských závodech zvítězil v jízdě junioru. Od té doby závodil téměř na každých větších závodech Německa s takým výsledkem, že dobyl 42 cen na tricyklu a strojích společných, z nichž v přední řadě sluší jmenovati mistrovství Čech a mistrovství německé Unie v Mannheime.

Nepřekonatelným jest dosud jeho rekord, docílený dne 23. června 1889 v Lipsku na 4000 m. (7 m. 35⅘ s.) proti Koenneckemu, Stumpfovi a van Leuwenu.

Zvláštní pozornosti a obdivu zasluhuje Klarnerův příkladně pilný training, kde jeho přirozená váha těla 170 liber redukována bývá až na 143.

Klarner jest členem Lipského »Rad-Touristen-Clubu,« jest 1 m. 71 cm. vysoký a používá při závodech strojů závodních firmy Humber.

V době nynější koná jednoroční službu vojenskou — a hodlá po jejím sproštění věnovati se s chutí usilovnou znova sportu a závodění, k čemuž, aby nových a četných vavřínů nasbíral, srdečně mu přejeme.


Původní zdroj historického článku:
Velocipedista 1890, autor J.Š.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. září 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Tříkolky: německý mistr Čech v této dávné cyklistické disciplíně


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: