Tříkolky: německý mistr Čech v této dávné cyklistické disciplíně

rubrika: historické články / sport, původně vyšlo: Velocipedista 1890, autor J.Š.
Představa, že dnešní cyklisté závodí na tříkolkách může někomu působit směšně. Ve své době to byl ale uznávaný sport, ve kterém padaly zajímavé sportovní výkony. Článek z roku 1890 vás s jedním špičkovým jezdcem na tricyklu seznámí.
Následující text pochází z roku 1890

Arthur Klarner, champion tricyklista Čech pro rok 1889.

Uveřejňujíce podobiznu Arthura Klarnera, činíme povinnosti své zadost, vzavše sobě za úkol vyobraziti veškeré mistry na bicyklu i tricyklu v uplynulé saisoně.

Činíme tak ochotné a rádi, poněvadž Arthur Klarner získal sobě za krátkou dobu pobytu svého v Praze v kruzích sportovních také obliby, že každý z nás vděčně vzpomíná jeho osoby, která si rázem pro své milé chování a příjemné vystupování všeobecné obliby dobyla.

Arthur Klarner náleží mezi přední německé tri-cyklisty a těší se vedle Stumpfa a Louisa Steina po celém Německu jménu nejzvučnějšímu. Narozen 21. září 1868 v Lipsku, věnoval se r. 1887 sportu velocipedistskému, ve kterém rychle vynikl.

Poprvé objevil se na závodní dráze r. 1888, kdy v jarních lipských závodech zvítězil v jízdě junioru. Od té doby závodil téměř na každých větších závodech Německa s takým výsledkem, že dobyl 42 cen na tricyklu a strojích společných, z nichž v přední řadě sluší jmenovati mistrovství Čech a mistrovství německé Unie v Mannheime.

Nepřekonatelným jest dosud jeho rekord, docílený dne 23. června 1889 v Lipsku na 4000 m. (7 m. 35⅘ s.) proti Koenneckemu, Stumpfovi a van Leuwenu.

Zvláštní pozornosti a obdivu zasluhuje Klarnerův příkladně pilný training, kde jeho přirozená váha těla 170 liber redukována bývá až na 143.

Klarner jest členem Lipského »Rad-Touristen-Clubu,« jest 1 m. 71 cm. vysoký a používá při závodech strojů závodních firmy Humber.

V době nynější koná jednoroční službu vojenskou — a hodlá po jejím sproštění věnovati se s chutí usilovnou znova sportu a závodění, k čemuž, aby nových a četných vavřínů nasbíral, srdečně mu přejeme.


Původní zdroj historického článku:
Velocipedista 1890, autor J.Š.


témata článku:
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. září 2019


Diskuze k článku „Tříkolky: německý mistr Čech v této dávné cyklistické disciplíně“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.