Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Co dělala velká delegace muslimů v Praze před sto lety?

původně vyšlo: Světozor 1914, autor neuveden.
Když se řekne muslim nebo islám, tak řadu lidí napadnou nejrůznější asociace. Zajímá vás, co v roce 1914 pohledávala velká delegace z Turecka nejen v Praze, ale i v celé Evropě? To vám prozradí dobový článek.


Turecká výprava do Evropy

Turecká výprava do Evropy, konaná tentokráte nikoli pod praporem válečným a za šíleného pokřiku „Allah“ a „Smrt křesťanům“, ale pod heslem „Poznáním a mírem ke vzdělání národa“.

Výprava s několika sty účastníků, setkala se všady s obzvláštními sympatiemi, nejvíce však v naší starobylé, vlídné Praze, v níž se ozvalo opět srdce staročeské pohostinnosti.

Mladoturecké poselstvo, jemuž v čele stála řada osobností vysoce vzdělaných a vůdčí postavení v kruzích veřejných zaujímajících, na cestě Prahou, veškerými jejími význačnými památnostmi a středisky průmyslovými a obchodními, setkalo se všady se srdečnou pozorností, jež se stala hostům nezapomenutelnou a jíž dali výraz vroucím poděkováním.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1914, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. srpna 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Co dělala velká delegace muslimů v Praze před sto lety?


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: