Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Černoši v Praze
původně vyšlo: Hvězda čsl paní a dívek 1929, autor neuveden.

Potkat na ulici Afroameričany je dnes díky turistice nebo zahraničním studentům poměrně běžné. Když se ale v roce 1929 objevili v Praze, šlo o velkou mediální senzaci.


Černoši v Praze.

Lunapark Eden hostí 72člennou skupinu černochů z francouzských kolonií, která je sensací Prahy. Největší pozornosti našich paní i dívek se ovšem těší malá černá děťátka.

Naše obrázky ukazují šelmovskou dcerušku náčelníkovu v rozhovoru s bílou slečnou a v pozadí obrázku druhého pozorujeme černošský tkalcovský stav.původ historického článku:
Hvězda čsl paní a dívek 1929, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. září 2017Debata k článku 'Černoši v Praze '

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.