Základem přesné výroby jsou kvalitní dílenská měřidla (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Vysoká přesnost je v profesionálních dílnách, a především v oblastech strojírenství a kovoobrábění klíčovým parametrem. K tomu, aby se stala vaší devizou, díky které budete pravidelně produkovat dokonale přesné výrobky dle přání zákazníků, jsou zapotřebí kvalitní a spolehlivá měřidla. Kde ale taková sehnat?

Proč se vám měřidla hodí a jaké druhy ve své dílně využijete?

Kvalitní dílenská měřidla pro průmyslové a strojírenské využití zaručují dokonalou přesnost měření, o níž v těchto oborech jde.

Snadno se s nimi pracuje a rovněž šetří čas při práci. Pro vaše potřeby si můžete vybrat z několika druhů měřidel. K dispozici vám jsou mikrometry, sloužící pro velmi detailní měření délek, posuvná měřidla v základní i digitální verzi či výškoměry a hloubkoměry.

Protože je nutné měřit všechny rozměry, praktickým pomocníkem jsou i třídotykové dutinoměry, úhloměry a úchylkoměry.

Ty kontrolují rozdíly mezi skutečnou a požadovanou hodnotou. Výrazně tak urychlují a zjednodušují celý kontrolní proces. Zvolit si můžete z několika provedení – páčkové, digitální nebo v kombinaci s tloušťkoměrem.

Vždy žádejte o kalibrační protokol

O měřicí přístroje je nutné se starat, klíčová pro přesně měření je jejich kalibrace. Ta slouží k odhalení nepřesností u měřidel. Řádnou kalibrací eliminujete pozdější výrobu nepřesných výrobků. Dokladem o provedení kalibrace je kalibrační protokol, v němž se nachází informace o průběhu kalibrace a také výčet veškerých vlastností daného měřidla. Máte-li tu možnost, určitě si o něj při nákupu měřidel požádejte.

Velmi spolehlivým dodavatelem dílenských měřidel je web www.meridla.cz. Na požádání vám k prodaným měřidlům vystaví kalibrační protokol. Kromě přesnosti se můžete spolehnout i na odolnost jednotlivých měřidel. Ta se vyrábí z odolných materiálů, které zaručují, že je ve vaší dílně budete moct používat několik let.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
17. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nejčtenější články
za posledních 30 dní

Nákupem na Hapík.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.