Základem přesné výroby jsou kvalitní dílenská měřidla (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Vysoká přesnost je v profesionálních dílnách, a především v oblastech strojírenství a kovoobrábění klíčovým parametrem. K tomu, aby se stala vaší devizou, díky které budete pravidelně produkovat dokonale přesné výrobky dle přání zákazníků, jsou zapotřebí kvalitní a spolehlivá měřidla. Kde ale taková sehnat?

Proč se vám měřidla hodí a jaké druhy ve své dílně využijete?

Kvalitní dílenská měřidla pro průmyslové a strojírenské využití zaručují dokonalou přesnost měření, o níž v těchto oborech jde.

Snadno se s nimi pracuje a rovněž šetří čas při práci. Pro vaše potřeby si můžete vybrat z několika druhů měřidel. K dispozici vám jsou mikrometry, sloužící pro velmi detailní měření délek, posuvná měřidla v základní i digitální verzi či výškoměry a hloubkoměry.

Protože je nutné měřit všechny rozměry, praktickým pomocníkem jsou i třídotykové dutinoměry, úhloměry a úchylkoměry.

Ty kontrolují rozdíly mezi skutečnou a požadovanou hodnotou. Výrazně tak urychlují a zjednodušují celý kontrolní proces. Zvolit si můžete z několika provedení – páčkové, digitální nebo v kombinaci s tloušťkoměrem.

Vždy žádejte o kalibrační protokol

O měřicí přístroje je nutné se starat, klíčová pro přesně měření je jejich kalibrace. Ta slouží k odhalení nepřesností u měřidel. Řádnou kalibrací eliminujete pozdější výrobu nepřesných výrobků. Dokladem o provedení kalibrace je kalibrační protokol, v němž se nachází informace o průběhu kalibrace a také výčet veškerých vlastností daného měřidla. Máte-li tu možnost, určitě si o něj při nákupu měřidel požádejte.

Velmi spolehlivým dodavatelem dílenských měřidel je web www.meridla.cz. Na požádání vám k prodaným měřidlům vystaví kalibrační protokol. Kromě přesnosti se můžete spolehnout i na odolnost jednotlivých měřidel. Ta se vyrábí z odolných materiálů, které zaručují, že je ve vaší dílně budete moct používat několik let.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
17. července 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.