Jak ušetřit při nákupu mobilu? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Pokazil se vám telefon? Nebo vás ten starý mobil už jednoduše omrzel a toužíte po novém kousku? Přečtěte si naše rady o tom, jak můžete při jeho koupi ušetřit.

Jaké jsou vaše nároky?

Pokud od telefonu očekáváte základní funkce, tedy hlavně možnost volání a posílání SMS, v zásadě nepotřebujete nic jiného než klasický tlačítkový telefon. Jeho nákup vás určitě nezruinuje. Tyto mobily jsou totiž stále levnější než dotykové smartphony. Pokud vám však tyto základní funkce nepostačují a toužíte po modernějším kousku, stále se nemusíte zříci kvality na úkor ceny. Možností, jak ušetřit, je totiž hned několik.

Pokud jste byli zvyklý vzít si mobil vždy od operátora, který vám poskytuje paušál, momentálně nejde právě o nejvýhodnější cestu, jak získat nový mobil. Operátoři dnes totiž již neposkytují tak vysoké dotace jako v minulosti.


Nakupujte ve správném čase

Pokud netoužíte zrovna po nejnovějších vychytávkách, které se právě objeví na trhu, vyplatí se vám počkat zpravidla 4 - 6 měsíců, dokud se cena nového modelu sníží. Prodejci se totiž snaží vyprodat io něco starší modely, které jsou však stále dostatečně výkonné a zároveň o stovku či dvě levnější. Takové období jsou zejména v měsících duben / květen či říjen / listopad, které následují po světových veletrzích, kde výrobci představují nové mobilní telefony.

Počkat se vyplatí i na velké akce, jakými jsou například Black Friday nebo povánoční či jarní výprodeje, kdy nakoupíte nejlépe modely starší než jeden rok.

Nakupujte na Aliexpresse

Bezkonkurenčně nejnižší ceny nabízí čínský portál Aliexpress. Najdete na něm širokou paletu mobilních telefonů od různých čínských značek až po oblíbené smartfóny značek Samsung, LG či dokonce Apple. Koupí kvalitní čínské značky přitom určitě neztratíte, v porovnání s ostatními evropskými či americkými značkami jsou rozdíly v kvalitě jen minimálně. Důkazem jsou například oblíbené čínské značky, jako jsou Xiaomi, Huawei nebo Lenovo.

Než uskutečníte nákup, si však prověřte, zda je mobil určený pro evropské sítě, aby se vám nestalo, že u nás nebude fungovat. Viz také recenze prodejce, pomůže vám to posoudit, zda jde o spolehlivý eshop. Určitou zárukou je také platba přes paypal. Pokud vám mobil nepřijde, otevřete spor a paypal vám peníze vrátí.

Kupte mobil se slevovým kupónem

Pokud vůči čínským eshopem nemáte důvěru, výhodně můžete nakoupit také v některém z internetových obchodů. Doporučujeme však nakupovat přes ty ověřené. I v tomto případě se podívejte recenze zákazníků, případně i různé porovnávače cen. Při porovnávání cen si prověřte, zda se na nákup nevztahují i ​​slevové kódy, případně slevové kupóny. Jejich použitím získáte procentuální nebo absolutní slevu z ceny mobilního telefonu. Tímto způsobem můžete získat vybrané zboží v eshopu často za mnohem výhodnější cenu, za jakou byste ji získali v klasické kamenné prodejně, a při koupi mobilního telefonu tak ušetříte i několik stovek korun.

Náš tip

Ušetřit můžete i díky využití Euronics slevy, nebo použitím slevového kupónu a kódu. Slevový kód TsBohemia nebo slevový kupón Electroworld jistě potěší nejednoho nakupujícího.

Využijte cashback

Velmi oblíbeným způsobem, jakým můžete ušetřit při koupi mobilního telefonu při nákupu online, je i tzv. cashback. Díky němu dostanete po realizaci nákupu určité procento hodnoty mobilu zpět. Stačí se zaregistrovat na některém z tzv. cashbackových portálů, nakoupit přes vybraný eshop a po určitém čase dostanete předem určenou částku z nákupu zpět.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
28. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.