Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kočovná banka: dávný předchůdce dnešního internetového bankovnictví a bankomatů

původně vyšlo: Světozor 1909, autor neuveden.
Dnes se už často do banky většinou chodit nemusí, téměř vše se dá zařídit přes internet, v mobilu nebo v nejbližším bankomatu. Před sto deseti lety ale nic z toho ještě neexistovalo. Jak vám ukáže článek z roku 1909, tak už tehdy jedna anglická banka přišla s originálním řešením tohoto problému.


Kočující banka.

Bankovní dům Farrow v anglickém městě Brightonu vymyslil si zcela nové zřízení, aby poskytl venkovanům, zřídka město navštěvujícím, příležitosti k šetření a ukládání vkladů.

Firma zakoupila několik automobilů a proměnila je v povoznou nebo-li kočující banku; pokladník se svými knihami a listinami objíždí okolí, přijímá vklady a doručuje za ně na místě kvitance.

Zařízení toto se velice osvědčuje a svědčí o oboustranné podnikavosti a energii — o tom, jak v Anglii rozumějí všady významu šetření a jak se tomu přichází vstříc.

U nás konají se rovněž už aspoň pokusy v tomto směru — ale idea obecné spořivosti po celý život dosud neproniká.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
25. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Kočovná banka: dávný předchůdce dnešního internetového bankovnictví a bankomatů


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: