Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Slavnostní přísaha kadetů ruského námořnictva

původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.
Jak byla situace v ruském carském námořnictvu po válce s Japonskem a jak probíhala slavnostní přísaha nových kadetů vám přiblíží článek z roku 1906.


Přísaha ruských nováčků.

Rusko snaží se nyní usilovně reorganisovati v první řadě svoje válečné loďstvo, válkou japonskou téměř úplně zničené, a postavilo již několik nových kolosálních obrněnců nejmodernějšího typu; zkušeností k tomu má ovšem nadmíru ze škody vlastní.

Jedná se také o to, jak těžce pokleslou disciplinu důstojnictva i mužstva námořního znovu povznésti a upevniti novým dorostem.

Obraz náš zachycuje mohutný výjev tohoto druhu, přísahu ruských kadetů námořních v sále námořní akademie petrohradské.

Kněz předčítá přísahu věrnosti caru a konání povinnosti, kadeti ji opakují, a vzadu postavení důstojníci pozvedají ruce k nebi na znamení přísahy.

Shromážděna celá admiralita s ministrem námořnictví Birjulovem v čele — v pozadí viděti prapory ověšenou válečnou loď, symbol povolání mladých válečníků, v popředí už připravené stoly na bankett — a s výše svého majestátu hledí zakladatel nového Ruska a jeho mariny, car Petr Veliký, v geniální imperatorské póse Antokolského.


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. června 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Slavnostní přísaha kadetů ruského námořnictva


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: