Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Japonská rituální sebevražda harakiri neboli seppuku

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.
Jak a proč bývala v Japonsku vykonávána tradiční rituální sebevražda vám popíše historický článek z roku 1901.


Harakiri, trest smrti v Japonsku.

S moderním pokrokem už ovšem zaniká, do nedávna však bylo ho v Japonsku užíváno při každém šlechtici.

Bývala to smrt osob z kruhů ryze vznešených: šlechtici japonskému přiznáno právo, že provinil-li se nějakým zločinem, smrtí trestným, tento trest smrti sám na sobě vykonati směl. Jim byla rodina jeho rehabilitována a jím dostalo se samovrahu zadostučinění, když byl těžko uražen a na nepříteli se vymstiti nemohl.

Jakmile došlo ode dvora slavné poselství po úředním svědku, jenž výkonu smrti přítomen býti musil, přikročeno k vykonání harakiri způsobem slavnostním. Odsouzenec posazen za různých obřadů na koberec, podán mu veliký, nádherný nůž a — strašnou ranou do života učiněno zadost spravedlnosti.

Aby se mroucí dlouho netrápil, vykonal mu nejbližší jeho příbuzný nebo přítel službu přátelskou: srazil mu hlavu jedním rázem ostrého meče; později dálo se tak již, jakmile se sebevrah nožem břicha dotknul.


Původní zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
27. května 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.
Debata k článku Japonská rituální sebevražda harakiri neboli seppuku


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: